Xperia Z2 Artık Türkiye’de

In Bülten by Ali Güngör3 Comments

Xperia Z2, Sony Mobile tarafından Türkiye’de tanıtıldı. İşte Xperia Z2’nin fiyatı, dikkat çeken özellikleri…

Sony Mobil yeni telefonu Xperia Z2‘yi popun efsane ismi Michael Jackson’ı anarak “I Love MJ Parti” ile tanıttı. Xperia Z2, Michael Jackson’ın ilk defa yayınlanan şarkılarının yer aldığı “Xscape” albümünü Xperia Lounge uygulaması ile indirme imkanı sunuyor.

XperiaZ2_4

4K video çekim özelliği ve suya, toza dayanıklı olmasıyla dikkat çeken Sony Xperia Z2, Türkiye’de 2.199 TL fiyat ile satışa sunuluyor.

Sony Mobile Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı “Her dönemin bir modası vardır. Ancak moda gelip geçse de efsaneler hep bizimle yaşar. Zamana yenilmez. Bu gece de efsanelerin buluştuğu bir gece ve Michael Jackson kuşkusuz bir efsaneydi. Sony de hayatımıza hep ilkleri getiren bir marka olarak efsane olmayı başardı. Michael Jackson ile ilk büyük anlaşmayı yapan da yine Sony’di. O’nu Sony Walkman’den dinlediğimiz zamanları asla unutamayız. Şimdi efsaneler yeniden buluştu ama artık Michael Jackson’ı Walkman’den değil Xperia Z2‘den dinleyeceğiz; Sony’nin yeni efsanesinden!” dedi.

SonyMobilePazarlamaDirektoru_AysunSabanli Aysun Sabanli etkinlik2 etkinlik

Akıllı telefonda teknolojinin yeni deneyim noktasını 4K çözünürlükte video çekebilme özelliği olarak belirleyen Xperia Z2, Full HD’nin dört katı olan 4K çözünürlüklü video çekimi sunuyor. Xperia Z2’nin yeni akıllı video uygulamaları da her koşulda kısa filminizi yaratmanıza olanak sağlıyor. Kendi filminin yönetmeni olmak isteyenler, Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor.

Xperia Z2 ile Timeshift, AR Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video istediğiniz her yerde, hatta su altında bile karmaşık ayarlara gerek kalmadan çektiğiniz videoların kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmenizi sağlıyor. Daha önce fotoğraflarınızı eğlenceli kılan AR Effect, Xperia Z2 ile videolarınıza sadece görsel olarak değil, ses efekti ile birlikte eklenebiliyor. Farklı efektlerle videonuzu daha profesyonel ve yaratıcı kılarken, yeni gelen Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalayabiliyorsunuz.

XperiaZ2_1 XperiaZ2_3

BRAVIA görüntüleme teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z2, kırmızı, yeşil fosfor, mavi LED ve özel renk filtreleri kullanarak daha parlak bir ışık ve zengin renkler yaratıyor. Xperia Z2 aynı zamanda her görüntüyü analiz eden ve en keskin videoları oluşturmak için eksik pikselleri yeniden oluşturan X-Reality özelliğini de barındırıyor. Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalamanızı sağlıyor.

Suya ve toza dayanıklılık özelliği (IP55&IP58) ekleyen Sony Mobile, Xperia Z2’de de bunu sürdürürken dayanıklı alüminyum çerçeveyi OmniBalance dizayn anlayışıyla buluşturarak işlevselliği ve şıklığı 8.2 mm inceliğinde, kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarımda harmanlıyor. Xperia Z2 siyah, beyaz ve mor renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Sony’nin gürültü engelleme teknolojisi (Dijital Noise Canceling) dijital ses yalıtımı, digital önleyici kulaklıkla birlikte arka plan sesini %98’e varan bir oranda ortadan kaldırarıyor.

Qualcomm Snapdragon 801 dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, Adreno 330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z2, Sony’nin akıllı telefonlarının pil ömrünü 4 katına kadar artıran Batarya STAMINA Modu’nu 3200 mAh’lık bataryası ile tüketicileriyle buluşturuyor.

XperiaZ2_7 XperiaZ2_6

Xperia Bağlantı Dünyası: Xperia Z2 SmartBand

Tek dokunuşla NFC veya Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlanarak egzersizlerden, sosyal hayatınıza, uyku anınızdan, eğlenceye kadar hayatınızı kaydeden SmartBand de Xperia Z2’nin en iyi partner ı oluyor. Akıllı yaşamın yeni adı SmartBand, uyku düzeninizi takip eder ve uyku döngünüze göre yeterli uykuyu aldığınızda sizi uyandırıyor, yürüyüş mesafesi, bisiklet veya arabada geçen zaman, adım sayısı gibi verileri kayıt altında tutuyor, aktivitelerini gözlemlemeleri ve geleceğe yönelik hedefler koymaları son derece kolaylaşıyor.