Anasayfa Haber Marty McFly’ın Kasabası İnşa Ediliyor

Marty McFly’ın Kasabası İnşa Ediliyor

hill-vally-bttf

Londra’da düzenlenecek bir Back to the Future etkinliği için filmin geçtiği, hayali Hill Valley kasabası yeniden inşa ediliyor.

Zamanda yolculuk kavramı üzerine çekilmiş en başarılı film serilerinden biri olan Back to the Future için önümüzdeki ay bir etkinlik düzenlenecek. Yönetmen Robert Zemeckis’in 1985 yılında çektiği bilimkurgu klasiklerinden biri olan Back to the Future, hayali Hill Valley kasabasında geçmekteydi. Secret Cinemas isimli bir grup, filmin geçtiği kasabayı yeniden inşa etmeye karar verdi.

Hill Valley, Londra’da henüz kararlaştırılmamış bir bölgeye yerleştirilecek. Hatırlarsanız, ilk film 1985 ve 1955 yıllarını konu almaktaydı. Hill Valley kasabası inşa edilirken gizli sokaklar ve koridorlar yapılacak. Bu sayede tam anlamıyla bir zaman yolculuğuna çıkılacak.

Elbette filmin fenomen arabası DeLorean da kasaba içerisinde bulunacak. Secret Cinema’nın kurucusu Fabien Riggall, “Katılımcılarımızı gerçek dünyadan kopararak, bambaşka bir maceraya çıkartmak istiyoruz” dedi. Bunun için yaşayan koca bir kasaba inşa edilecek.

Katılımcılar film bittiğinde kasabada gezebilecekler. Marty McFly’ın annesi ve babasının ilk danslarını yaptığı Enchantment Under the Sea balosuna katılabilecekler. Birçok farklı etkinlik bu kasabada hayat bulacak. Şimdiden onbinlerce insan bu etkinliğe katılmak için sıraya girmeye başladı.

Bilet fiyatlarının 55.65 Sterlin (195 TL) olacağı açıklandı. İlk gösteri 24 Temmuz’da gerçekleşecek. Katılımcılar aynı zamanda gelecek yıl düzenlenecek Back to the Future müzikalini de, ilk kez buradan izleyebilecek.