Anasayfa Haber Facebook Kazara Yeni Uygulamasını Yayınlandı

Facebook Kazara Yeni Uygulamasını Yayınlandı

facebook-slingshot

Facebook’un Snapchat’e rakip olacak yeni uygulaması, kısa süreliğine App Store üzerinde gözüktü.

Facebook kazara, Snapchat’e rakip olacak uygulamasını piyasaya sürdü. Normal şartlar altında önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması beklenen uygulama, birçok ülkenin App Store sayfasında ortaya çıktı. Uygulamanın isminin Slingshot olduğu görüldü.

Sosyal medya devi yaşanan olayı bir “kaza” olarak değerlendiriyor. Önümüzdeki günlerde uygulama, mobil pazardaki yerini alacak. Şimdilik uygulama geri çekildi. Facebook, daha öncesinde Poke (Dürtükleme) özelliği için bir uygulama geliştirmiş ama pazarda istediği etkiyi yaratamamıştı. 2012 yılında yayınlanan uygulama, kısa süre içerisinde piyasadan kayboldu.

Facebook kısa mesajlaşmalar için kullanabileceği bir uygulama istiyor. Bunun için zamanında Snapchat’e 3 milyar Dolar önerdi. Ancak bu teklif geri çevrildi. Sosyal medya devi bu yüzden Snapchat’e benzeyen Slingshot uygulamasını piyasaya sürecek.

Bu uygulama ile kısa videolar, ses kayıtları ya da fotoğraflar mesaj olarak gönderilebilecek. Uygulamanın çalışması için iki tarafında birbirine mesaj atması gerekiyor. Bir taraf mesaj atmadığında, diğer tarafın gönderisini göremeyecek. Bu özellik nasıl çalışacak henüz pek anlaşılmış değil. Ancak uygulamanın kullanılabilirliğinin sürdürülmesi için böyle bir karar alındığı düşünülüyor.