Prestigio’nun Windows Tableti Visconte Yenilendi

In Bülten by Özay ŞenLeave a Comment

RS5641

Mobil cihaz, tüketici elektroniği ve aksesuar üreticisi Prestigio, Windows işletim sistemli yeni tableti MultiPad Visconte 2’yi tanıttı.

Prestigio’nun Windows işletim sistemli ilk tablet bilgisayarı olan MultiPad Visconte’nin yeni versiyonu olan MultiPad Visconte 2; daha güçlü işlemci, daha yüksek kapasiteli batarya ve 5 MP’lik arka kamera gibi önemli iyileştirmelerle geliyor.

Prestigio’nun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Yuri Antoshkin yeni MultiPad Visconte 2’nin tanıtımında şunları söyledi; “Geçtiğimiz sene KOBİ’ler, öğrenciler ve tabletlerinde Windows işletim sistemini tercih eden kullanıcılar için başarılı bir şekilde Prestigio MultiPad Visconte’yi geliştirdik. Gördük ki, pek çok tablet kullanıcısı alışık olduğu işletim sistemi olan Windows ile çalışan güçlü mobil bilgisayarlara ihtiyaç duyuyor. Ayrıca sadece Windows işletim sistemi altında çalışabilen iş ve eğitim ile ilgili uygulamalarını da kullanmak istiyorlar. Visconte tabletimize gelen harika geri dönüşler sonrasında daha güçlü ve multimedya yönü gelişmiş bir versiyonunu çıkarmaya karar verdik. Bu yüzden Prestigio’nun en hızlı tablet bilgisayarı Visconte 2’yi piyasaya sürüyoruz.”

Daha Gelişmiş ve Daha Üretken

Yeni MultiPad Visconte 2’de daha iyi bir grafik işlem performansı için 2 GHz hızında çalışan, çift çekirdekli ve 64-bitlik en yeni Intel Celeron işlemci bulunuyor. Visconte 2’deki bu güçlü işlemci sayesinde cihaza bağlanan değişik cihazlarla ve çalışan uygulamalarla çoklu işlem yapmak kolay ve hızlı bir iş haline geliyor.

Visconte 2’deki gelişmiş 6400 mAh kapasiteli pil sayesinde 5 saati aşkın bir süre video izlenebiliyor ya da cihazı şarja bağlamadan tam gün çalışılabiliyor. Visconte 2 gün boyu mobil olarak kullanımda kullanıcıların güvenilir yol arkadaşı oluyor.

Görüntülü görüşmeler için 1 MP’lik ön kameranın yanı sıra yeni eklenen 5 MP’lik arka kamera ile özel anların fotoğrafını ya da videosunu çekmek ve paylaşmak Visconte 2 ile artık çok kolay.

Çok Şık ve Göz Alıcı

RS5646

Bir önceki versiyonda olduğu gibi Visconte 2’de de 10 inç boyutunda ve 1280×800 piksel çözünürlüğünde canlı görüntüler sunan IPS ekran bulunuyor. Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve 3G bağlantı desteği bulunan yeni tablete ayrıca yazıcı, tarayıcı ve kamera gibi çok sayıda cihazı da bağlayabiliyorsunuz.

Windows Mağaza’daki binlerce faydalı uygulamanın yanı sıra Visconte 2 ile birlikte Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2013 uygulaması da ücretsiz olarak tablete yüklenmiş olarak geliyor. SkyDrive uygulaması sayesinde dokümanlar, fotoğraflar ve diğer dosyalar otomatik bir şekilde bulutta saklanabiliyor ve başka cihazlardan da erişilebilir oluyor.

32 GB ve 64 GB depolama seçeneği ile gelen Visconte 2’ye 64 GB’a kadar hafıza kartı takılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca Prestigio’nun bulut depolama servisi olan MultiCloud’da ücretsiz olarak 200 GB’lık bir alana sahip oluyorlar.

Prestigio MultiPad Visconte 2 Haziran ayı sonu itibarıyla satışa çıkıyor.