Kafa Ayarı #4 – Siber Savaş ve Stuxnet Virüsü

In Kafa Ayarı, Video by Ali Güngör22 Comments

Kafa Ayarı’na hoşgeldiniz! Birbirinden farklı konulardan bahsettiğimiz, konsepti özgür bir program olan Kafa Ayarı’nın dördüncü bölümünde konumuz Siber Savaş ve Stuxnet Virüsü! İran’ın nükleer tesislerini vuran bu ilginç virüsün gizemli hikayesi ve şaşırtan yönleriyle sizinleyiz…

Stuxnet virüsü ortaya çıktığında bütün dünya neden şaşırdı? Nükleer tesise fiziksel zarar verebilen bu virüsün arkasında hangi güçler vardı? Çamaşır makinemizden buzdolabımıza kadar bulaşabilen birbirinden cins, birbirinden ilginç zararlı yazılımlar ve siber savaş yürüten ülkeler ile ilgili harikulade detaylar Kafa Ayarı’nda!

Bu bölümde kimler yok ki? Bush’tan Obama’ya, İran’dan İsrail’e, Almanya’dan Rusya’ya herkes var! Yeni savaş alanı olan internette siber savaşın 90’ların bilim kurgu filmlerinden farklarını da açıklıyoruz.

İnce belli çayınızla, ya da hava çok sıcak derseniz buzlu çayınızla birlikte iyi seyirler!

Disclaimer: Technopat olarak siber savaşta taraf olmadığımızı, savaş muhabiri edasıyla virüslere karşı siper alarak internette dolaşan haberciler olduğumuzu belirtiriz. Bütün yayınlarımız tamamen bilgi ve eğlence amaçlıdır. Bütün markalar, ülkeler ve fikirler sahiplerine aittir.

Videolarımızı beğeniyorsanız kanalımıza abone olmayı unutmayın…

Önceki bölümler:
Kafa Ayarı #1 – Torrent, Zararlı Yazılımlar ve Scene Grupları...
Kafa Ayarı #2 – İlk Bilgisayar ve Trabzonspor’un Şampiyonluğu…
Kafa Ayarı #3 – Konsollar, PC ve GTA 5!

Görseller: Shutterstock