Yeni Nexus Tableti HTC Yapabilir

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

nexus-9-volantis

Pazara sürülmesi planlanan son Nexus tabletin üreticisinin HTC olacağı yönünde kuvvetli söylentiler var.

Google I/O Konferansı yaklaştıkça, teknoloji devinin planlarına ilişkin söylentiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni mobil cihazlar, Android 5.0 derken, Nexus tablet de bu söylentilerden nasibini aldı.

Android Police üzerinde çıkan habere göre Nexus tabletlerinin sonuncusunu HTC firması üretebilir. Volantis kod adıyla bilinen Nexus 9 tabletin 8.9-inçlik ekranı bulunacağı söyleniyor. Bu ekran 2048×1440 çözünürlük ağlayacak. İçerisinde Nvidia’nın masaüstü sınıfı, mobil yongası Tegra K1 kullanılacak. 2 GB RAM desteği ile Nexus 9, tablet pazarının dikkat çeken ürünü olabilir.

Teknik özelliklere baktığımızda Nexus 9’un oldukça iddialı olduğunu görüyoruz. Nexus 9, bu tablet serisinin son ürünü olacak. Google daha sonra Pure Android – Saf Android adını verdiği Andorid Silver serisini başlatacak. Modifiye edilmemiş, Android cihazlar önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek. Bu cihazların üreticilerinin de LG ve Motorola olması bekleniyor.

Nexus 9’un yeni seriye göz kırpan özelliklerinin bulunacağı söyleniyor. Alüminyum yapıdaki tabletin 399 Dolar ile 499 Dolar arasında bir fiyatlandırması olacak. Tablet hakkındaki detayların Google I/O konferansında ortaya çıkması bekleniyor.