Anasayfa Makale Classic Shell İle Başlat Menüsünü Geri Getirin

Classic Shell İle Başlat Menüsünü Geri Getirin

classic shell

Windows 8’e geçtiniz ama Başlat menüsü olmadan yapamıyor musunuz? Classic Shell ile ücretsiz olarak Başlat menüsünü geri getirebilirsiniz.

Windows 8 çıktığından bu yana pek çok yönüyle eleştirildi. Ancak bu eleştirilerin hiçbiri Başlat menüsünün eksikliği kadar etkili olmadı. Microsoft, Başlat menüsünü yeni modern arayüzü ile değiştirerek oldukça bir riskli hamleye imza attı ve kullanıcıların yeni arayüze alışmasını istedi. Kimi kullanıcılar yeni arayüzü kabullenirken kimileri ise eski Başlat menüsünde ısrarcı.

Microsoft’un tüm inadına rağmen kullanıcılara Başlat menüsü deneyimi yaşatan üçüncü parti uygulamalar da mevcut. Alternatif olarak kullanılabilecek bu uygulamaların çoğu paralı olmasına rağmen Classic Shell adlı ücretsiz uygulama, kullanıcılara ücretsiz olarak Windows XP/Vista/7 tarzı Başlat menüsü sunuyor.

Hem görev çubuğundaki Başlat ikonunu, hem de klavyenizdeki Windows logosunu yeniden düzenleyebiliyorsunuz. Başlat menüsüne yönlendiren Classic Shell’in özelleştirme seçenekleri de mevcut.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra Classic Shell, Classic Explorer adı altında standart dosya yöneticinizi XP/Vista tasarımına dönebiliyor.

Classic Shell’i ücretsiz olarak bu adresten indirebilirsiniz.