Anasayfa Haber Unreal’ın Yaratıcısından Yeni Arena FPS!

Unreal’ın Yaratıcısından Yeni Arena FPS!

cliff_bluestreak

İki senedir ortalıkta görünmeyen Cliff Bleszinski, yeni bir FPS ile piyasaya geri dönüyor.

Epic Games’in ünlü tasarımcılarından Cliff Bleszinski yaklaşık iki yıldır oyun piyasasından elini ayağını çekmiş gibi görünüyordu. Unreal Tournament ve Gears of War gibi efsane serilerin ortaya çıkmasında büyük emeği geçen tasarımcı, şimdi Boss Key Productions adını verdiği yeni bir oyun firmasıyla piyasaya dönüş yapıyor.

Henüz tüm detayları belli olmayan BlueStreak adlı bu yeni projenin, F2P (ücretsiz) modelde sunulacak bir arena FPS olacağı biliniyor. Quake 3 ve Unreal Tournament gibi bilim-kurgu tarzında hazırlanacak olan BlueStreak, Nexon America adlı dağıtımcı firma tarafından piyasaya sürülecek.

Nexon America son zamanlarda yaptığı farklı oyun anlaşmalarıyla oyun piyasasından ciddi bir pay kapmaya niyetleniyor. BlueStreak dışında farklı oyunlar da Nexon America’nın portföyüne girecek. Sleeping Dogs’un yapımcısı United Front Games’in henüz adı konulmamış olan yeni oyun projesinin ve Splash Damage firmasının Dirty Bomb adlı yeni oyununun dağıtımını da Nexon America’nın yapacağı biliniyor.