Anasayfa Teknoloji Air Type İle Klavye Olmadan Yazı Yazabileceksiniz

Air Type İle Klavye Olmadan Yazı Yazabileceksiniz

air-type-klavye

Air Type adı verilen konsept çalışması bilinen klavye tasarımlarını gelecek yıllarda ortadan kaldırabilir.

Klavyenin kullanılabilirliği ve tasarımı ilk çıktığı günden bugüne kadar pek değişmedi desek doğru olur. Mekanik klavye ya da dokunmatik klavyeler de gene aynı mantıkla çalışıyor. Mekanik klavyeler bozulabilir, dokunmatik klavyelerde ise temassızlık yaşanabiliyor. Air Type, fiziksel klavye kullanımını ortadan kaldırabilir.

Air Type henüz bir konsept çalışması düzeyinde. Yani ortada bir prototip bile yok. Ancak gelecek yıllarda teknolojik olanakların artmasıyla, yazım şeklimizi de değiştirebiliriz. Air Type, fiziksel bir klavye olmadan yazı yazılmasına olanak sağlıyor. Kullanıcının parmak ve avuç hareketlerini takip ederek, nerede olursanız olun yazabiliyorsunuz. Air Type’ın en güzel yanı ise cihazın kullanıcıya göre programlanabilir olması.

Elinizin tersine yerleştirilen iki aparat sayesinde teorik olarak bu konseptin çalışması mümkün. Bluetooth üzerinden mobil cihazınıza ya da bilgisayarınıza bağlayacağınız Air Type, işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir.

Devrim niteliğinde bu teknoloji için ufak bir video hazırlanmış. Daha detaylı bilgi almak isterseniz resmi sitesine de göz atabilirsiniz.