Anasayfa Haber Lenovo, ABD’deki Tablet Satışlarını Durduruyor

Lenovo, ABD’deki Tablet Satışlarını Durduruyor

lenovo-tablet

Donanım devleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Lenovo, 10-inç ve altındaki tabletleri ABD pazarından geri çekiyor.

Tablet pazarına hızlı bir giriş yapan ve yükselen bir grafiğe sahip olan Lenovo, ABD pazarındaki tabletlerini geri çekme kararı aldı. Windows işletim sistemine sahip 10-inç ve altındaki tabletler ABD pazarından toplatılıyor. Çünkü tabletlerin yeteri kadar talep edilmediği ortaya çıktı.

Lenovo’nun bu pazarda 8-inçlik, stylus destekli Miix 2 ve ThinkPad 8 tableti bulunuyordu. Firma sözcüsü, talebin daha yoğun ülkelere sevkiyatın devam edeceğini belirtti. ABD pazarından toplanan tabletler bu ülkelere kaydırılacak. Öte yandan Lenovo, 10-inç üzerindeki tabletlerini ABD pazarında tutmaya devam edecek. Yani elini, ayağını tamamen ABD pazarından çekmiş dğeil.

Firmanın ABD pazarındaki işi oldukça zordu. Apple gibi bir firmanın domine ettiği pazarda, iPad tabletler ve Android tabanlı tabletler rekabet ediyordu. Microsoft’un Surface tableti bile bu pazarda ağır yenilgi almıştı. Lenovo’nun bu hamlesi, firmanın diğer pazarlardaki payını da olumlu yönde etkileyecektir.

Güncelleme – 22/07/2014

Lenovo’dan konuyla ilgili yapılan bir açıklamayı burada okurlarımızın dikkatine sunmayı uygun görüyoruz:

Lenovo, ABD pazarında 8 inç ve 10 inç tablet satışlarını yeni eklenecek ürünlerle sürdürecektir. ABD pazarı özelinde Miix 8 inç ürünü stokları tükenmiş olup, Thinkpad 8’in ise bu pazar özelinde satışının yapılmaması kararı alınmıştır. Ancak ABD dışındaki tüm ülkelerde 10 inç ve altı büyüklükteki tabletlerinin satışı tüketici talepleri doğrultusunda devam etmektedir.