Intel’in Broadwell Destekli Tabletlerinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

In Haber, Mobil by Özay Şen1 Comment

intel-logo

Intel her bütçeye uygun, yüksek performans sergileyen Broadwell destekli, Android tabletlerini 2015 yılında mobil pazara sunacak.

Intel’in Android tablet pazarında büyük planları var. Firma bu yeni planlarını önümüzdeki yıl hayata geçirecek. Ünlü yonga üreticisi, Broadwell ve Skylake bazlı ürünlerini hazırladığını açıklamıştı. Şimdi de bu cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği ve detayları açıklandı.

Yeni nesil Atom mühendisliği Cherry Trail, ilerleyen zamanda mobil cihazlardaki yerini alacak. Intel’in planlarına göre 2015 yılı içerisinde Cherry Trail Atom mühendisliğine sahip tabletler pazara sürülecek. Ayrıca giriş seviyesindeki sistemler için 14nm mühendisliği ile üretilen Braswell Atom tercih edilecek.

Tabletlerin 10mm’den daha ince olacağı belirtiliyor. Ekran boyutları ise 9.6-inç ile 12.5-inç arasında değişecek. Ekran çözünürlüğünün ise 1920×1080 olacağı belirtildi. 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı sunulacak. Tabletler 8 saat batarya süresi tanıyacak. WiFi, Bluetooth ve WWAN bağlantı noktaları da tabletlerle birlikte piyasaya çıkacak.

Ayrıca Bay Trail-M ve T sürümlerinin, HD özelliklere sahip modelleri 179 Dolar ve 249 Dolar arasında kullanıcı beğenisine sunulacak.