Samsung’un İlk Bükülebilir Televizyonunun Çıkış Tarihi Açıklandı!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

samsung-bukulebilir-tv

Samsung’un pazara süreceği UHD görüntü kalitesindeki bükülebilir televizyonunun Ağustos başında kullanıcıyla buluşacağı açıklandı.

Samsung, UN78S9B kod ismine sahip yeni 78-inçlik UHD görüntüsüne sahip televizyonunu 1 Ağustos tarihi itibariyle pazara sunuyor. Samsung bu sefer farklı bir teknolojiyi kullanıcı beğenisine sunacak. Kullanıcı dilerse televizyonu tek bir tuş ile kıvrımlı hale getirecek.

Bükülebilir televizyon teknolojisi Samsung sayesinde 1 Ağustos ile pazara sunulacak. Birçok teknoloji uzmanına göre kıvrımlı cihazlar son yıllardaki en yenilikçi akımlardan biri. Televizyonlarda sıklıkla gördüğümüz bu tasarımı telefonlarda da görüyoruz. Hem tasarım açısından güzel gözüküyor hem de kıvrımı sayesinde görüş açısı insan gözüne uygun hale getiriliyor. Yani görüntünün her bir açısını rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.

Normal bir televizyon görünümündeki UN78S9B, 3840×2160 çözünürlük sağlıyor. Kıvrımlı hale getirildiğinde ise kavis oranı 4200R’a ulaşıyor. Bu da 4.2 m yarı çapında görüntü demek. Bu oranın kıvrımlı görüntüler için en uygun oran olduğunu da belirtmek gerek.

İlk kez CES Fuarı sırasında demo tanıtımı yapılan televizyonun detaylarını da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.