Anasayfa Haber Wasteland 2 Biraz Daha Gecikecek

Wasteland 2 Biraz Daha Gecikecek

wasteland2

InXile tarafından yapılmakta olan Wasteland 2, öngörülen Ağustos çıkış tarihini kaçıracak.

Kickstarter üzerinden fonlanarak yapılan ve büyük bir kitle tarafından heyecanla beklenen Wasteland 2’nin, planlandığı gibi Ağustos ayında yetişmeyeceği açıklandı. InXile Entertainment tarafından gelen açıklamada, Kickstarter üzerinden para yatıran katılımcılara söz verilen hediyelerin ve oyun disklerinin üretiminde gecikmeler yaşandığı, bu yüzden de çıkış tarihinin ertelendiği ifade edildi. Oyunun yeni çıkış tarihi olarak Eylül ayı, yani söz verilenden bir ay sonrası gösteriliyor.

Wasteland 2 yaklaşık bir yıldır erken katılımcıların erişimine açık Beta olarak piyasada bulunuyor. Tabii Beta sürümü hayli kısıtlı, oyunun büyük kısmına erişim bu sürümde mümkün değil. Çıkışın ertelendiği haberiyle birlikte erken katılımcıların test etmesi için son bir Beta güncellemesi daha yayınlandı. Yaklaşık 5 GB boyutundaki bu güncelleme oyunda büyük gelişme sağlıyor. Yapımcılar bu yeni Beta sürümünün oyun çıkmadan önceki son büyük Beta olduğunun altını çiziyorlar. Bu son sürümle birlikte Beta versiyonuna bir mini harita, yeni ses efektleri ve oyun dinamiklerinde büyük çaplı bir dengeleme çalışması yapılmış.

Wasteland 2, bir klasik olan Wasteland adlı kıyamet sonrası dünyada geçen RPG’nin devamı olarak yapılıyor. Oyunun yapımcıları arasında Fallout ve Baldur’s Gate gibi serilere imza atmış pek çok ünlü oyun geliştirici bulunuyor. Wasteland 2, 3D grafikleri, detaylı senaryosu ve özgün müzikleriyle, sağlam RPG oyunlarını sevenler için dikkatle gözlenmesi gereken oyunlardan biri. Aşağıdaki video gerçek aktörlerle çekilmiş, ancak aslında oyunun açılışında göreceğiniz sahnelerle doğrudan bağlantılı.