3D Yazıcıyı En Çok Kimler Alıyor?

In Bülten by Özay ŞenLeave a Comment

3d-yazici

Farklı konsepti, sunduğu hizmetleri ve yenilikçi çalışma anlayışı ile dikkat çeken 3Dörtgen, Türkiye’de 2014’ün ilk yarısında en çok hangi sektörlerin 3D yazıcılara ilgi gösterdiğini ve 3D yazıcı pazarının son durumunu açıkladı.

Farklı bir çok sektörde devrim yaratabilecek nitelikte bir etki yaratan 3D baskı teknolojilerini Türkiye’de her kesime ulaştırmayı hedefleyen 3Dörtgen, 2014’ün ilk 6 ayında yaptığı satışı ve en çok hangi sektörlerin 3D yazıcılara ilgi gösterdiğini açıkladı.

3Dörtgen’in Genel Müdürü Furkan Bakır “Türkiye’de 3D baskı teknolojilerini her kesime ulaştırma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Şu an için ülkemizde yıllık ev/ofis tipi 3D yazıcı pazarının yaklaşık 1000 adet olduğunu düşünüyoruz. 3Dörtgen olarak 2014’ün ilk yarısında ayda ortalama 35 adet 3D yazıcı satışı gerçekleştirdik. Hem pazarın daha büyümesi, hem de 3Dörtgen’in ilerleyişi için yenilikçi çalışmalarımız sürecek.” şeklinde konuştu.

3D yazıcılara en çok ilgi gösteren sektörlerin sanayi, mimari, eğitim ve sağlık olduğunu dile getiren Furkan Bakır, 3D baskı teknolojilerinin genel olarak prototip üretme, mimari maket tasarımları yapma, tıbbi cihazların yedek parçalarının üretimi gibi alanlarda kullanıldığını ancak artık ev içinde bile kullanılmaya başlandığını belirtti.

Türkiye’nin İlk ve Tek 3D Yazıcı Dükkanı

Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı dükkanı olan 3Dörtgen, ayrıca birden fazla marka 3D yazıcı bulunabilecek tek yer olma unvanını da taşıyor. 3Dörtgen bu sayede müşterilerine farklı seçenekler sunuyor. 3Dörtgen, Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı dükkanı olmasının yanında sunduğu diğer hizmetlerle de 3D baskı teknolojilerinin yaygınlaşması için de çalışıyor. 3D yazıcı satışının yanı sıra 3D tasarım, çıktı imkanı da sunan ve herkese 3D yazıcıları deneme fırsatı veren 3Dörtgen, ayrıca dönemsel olarak 3D baskı hakkında atölye çalışmaları ve eğitimler de veriyor.