Anasayfa Haber Internet Explorer Baştan Aşağıya Yenilenebilir!

Internet Explorer Baştan Aşağıya Yenilenebilir!

internet-explorer

Microsoft, Internet Explorer üzerindeki olumsuz bulutları kovmak için baştan aşağıya değişikliklere gidebilir.

Geçtiğimiz günlerde IE geliştiricileri Reddit üzerindeki Ask Me Anything başlığına katıldılar. Katılımcıların sorularını cevaplayan geliştiriciler, birçok bilinmeyene de ışık tuttular. Eğer açıklamalar doğruysa, Microsoft, Internet Explorer’ı baştan aşağıya yenileyecek. Hatta ismini bile değiştirebilirmiş.

Microsoft firmasından Jonathan SampsonBu konuda hakkında birçok insandan e-mail geliyor. Hatta bir çoğu tehdit içeriyor. Birçok fikir havada uçuşuyor ve ürünü daha iyi hale getirmek için doğru olanları bulmamız gerekiyor” dedi.

Birkaç yıl içerisinde Microsoft, Internet Explorer’ı fazlasıyla geliştirdi. Eski sürümler ile modern sürümü birbirinden ayıran firma internet tarayıcısı üzerindeki kötü yorumları da yok etmek istedi. Eski IE kullanıcıları bilirler, bu tarayıcının öyle sürümleri vardı ki, kullanıcıya saç baş yoldurtuyordu. Yavaş çalışması, güvenlik ağının bulunmaması gibi sebeplerden ötürü farklı tarayıcılara geçiş yapılmıştı.

Microsoft birçok konuda kullanıcılarla hemfikir. Tarayıcının daha stabil çalışması gerekiyor. Ayrıca performans artışı gerekli. Firmanın pazarlama departmanı bu konuda çalışıyor. Söylentilere göre firma Internet Explorer’a daha modern bir görünüş sunabilir.

Redmond merkezli teknoloji devi yeni yazılımlarla uğraşıyor. Özellikle son 2 yıldır işletim sistemi pazarına fazlasıyla önem veriyor. Microsoft’un “pencere” kullanımını tamamen ortadan kaldıracağı da bu söylentiler arasında. Çünkü Metro arayüzünün “pencerelerin” yerini almasını istiyor. Belki bu sırada Internet Explorer da tamamen ortadan kaybolur ve yeni bir yazılım olarak aramıza katılır.