Anasayfa Haber Bülten AMD FX-8370’ten Dünya Rekoru!

AMD FX-8370’ten Dünya Rekoru!

FX-8370, 8722.78 MHz ile daha önce yine AMD FX’e ait olan CPU frekans rekorunu kırdı.

AMD rekorlarına bir tanesini daha ekledi. HWBOT.org sitesinin değerlendirmesine göre, AMD FX serisi işlemciler silikon işlemci hızı konusunda yeni bir dünya rekoruna imza attı. Dünyaca ünlü Finlandiyalı hız aşırtmacı ‘The Stilt’, Piledriver x86 mimarisiyle desteklenen FX işlemcisini kullanarak silikon hız aşırtmayı bir üst seviyeye taşıdı.

AMD Başkan Yardımcısı ve Müşteri İş Birimi Genel Müdürü Bernd Lienhard konu ile ilgili olarak, “Dünya rekoru frekanslar sadece bir başlangıç. AMD FX serisi işlemciler, özellikle çoklu ekran oyun oynatma ve yüksek çözünürlüklü içerik üretimi konularında kullanıcılara rakipsiz bir bilgisayar tecrübesi sunacak. Kullanıcılar, kesintisiz çoklu görev deneyimi yaşarken aynı zamanda standart olarak kilitsiz gelen performans ayarları sayesinde çoklu iş parçacıklı uygulamaların gerçek kapasitelerini kullanabilecekler” dedi.

AMD aynı zamanda yüksek performans masaüstü bilgisayarlarının değer ve verimlilik limitlerini zorlamak üzere yeni hız ve güç optimizasyonu sağlanmış FX serisi işlemcilerini de duyurdu. Yeni 125W AMD FX-8370, güç optimizasyonu sağlanmış 95W AMD FX-8370E ve FX-8320E işlemcilerin tümünde verimliliğe destek sağlayan 8 CPU çekirdeği bulunuyor.

Bilgisayar tutkunları düşünülerek tasarlanan AMD FX işlemcileri, AMD Radeon R9 grafik kartları ile beraber kullanıldığında oyun severlerin, AMD’nin devrim niteliğindeki Mantle, AMD Eyefinity ve AMD TrueAudio teknolojilerini deneyimlemelerini sağlıyor. Bunların yansı sıra, kapalı devre sıvı soğutma özellikleri ile bilgisayar tutkunlarına sessiz ve aktif bir soğutma çözümü sunan AMD FX-9590 ve FX-9370 işlemcileri de pazara sunuldu. İşlemciler, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’da seçkin internet satış mağazaları ve perakende satış mağazaları tarafından satışa sunulacak.

Oyun tutkunu ve kitap kurdu. Yeri gelir masaüstü oyun oynar hatta oynatır. Kardeş site Frpnet ile uzun zamandır içli dışlıdır. Bilimkurgu'yu ve bilimin kendisini yakından takip eder.