Anasayfa Haber Yeni Resident Evil Videosu Çıktı

Yeni Resident Evil Videosu Çıktı

Capcom tarafından yayınlanan yeni videoda, oyunun grafik kalitesindeki artış açıkça görülüyor.

İlk kez 2002 yılında Nintendo’nun Gamecube oyun konsolu için çıkarılan Resident Evil, ilk günden bir klasik haline gelmiş ender oyunlardan biridir. Daha sonra yeni oyunlarla bir seri haline gelen Resident Evil, aynı zamanda bir seri sinema filmine de esin kaynağı oldu. Mila Jovovich’in kariyerinde büyük rol oynayan Resident Evil filmleri, oyun temalı olup da yapımcısını zarara sokmayan nadir serilerden biri haline geldi.

Ancak oyuncular için tabii ki her zaman ilk Resident Evil oyunu her zaman serinin en iyi oyunu olarak kaldı. Korku türü oyunların pek bulunmadığı bir zamanda, hem de Nintendo gibi nispeten “aile dostu” oyunlar yapmasıyla tanınan bir firmanın, böyle bir yapıma izin vermesi gerçekten de sıra dışı bir olaydı. Oyunun mimarı Shinji Mikami gayet ustaca bir iş çıkarmış ve unutulmaz bir korku oyununa imza atmıştı.

İşte bu oyun bir süredir yeniden yapılıyor ve 2015 yılında pek çok platforma aynı anda çıkarılacak. Oyun tamamen HD grafiklere, 15:9 ekran oranına ve 5.1 Dolby Surround ses desteğine sahip olacak biçimde elden geçiriliyor. Ancak ses ve grafik iyileştirme dışında orijinal yapıda herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Son zamanlarda pek çok klasik olmuş oyun bu şekilde yeni nesil oyuncuların da beğenisine sunulmaya başlandı.

Oyun 2015 yılında çıktığında Microsoft’un Xbox 360 ve Xbox One, Sony’nin Playstation 3 ve Playstation 4 konsolları için hazır olacak. Ayrıca Steam üzerinden PC sürümü de satışa sunulacak. Bu arada aşağıda Capcom tarafından yayınlanan yeni videoyu HD olarak izleyebilir ve yapılan çalışmanın sonucuna kendiniz de şahit olabilirsiniz.