Anasayfa Haber Swarovski Kaplı Samsunglar!

Swarovski Kaplı Samsunglar!

Samsung yeni cihazlarını basına tanıtırken bir yandan da aksesuarları da ortaya sermekten çekinmedi.

Elektronik cihazlar da, diğer her tür ürün gibi, yanında bir dolu aksesuarla satışa sunulan ürünler. Bunların bir kısmı hayatı kolaylaştırıyor, bir kısmı ise tamamen kozmetik amaçla hazırlanıyor. Swarovski taşlarla kaplı telefon kapakları ve saat kayışları gibi aksesuarlar işte bu ikinci türe giriyorlar. Sırf zengin gösteriyor diye olur olmaz her cihazı renkli kristal taşlarla kaplar mıydınız?

Bu sektörün hayli müşterisi var ve nitekim Samsung dahil olmak üzere pek çok elektronik firması, Swarovski ile ortaklaşa çalışarak ciddi gelir elde ediyor. Firma özellikle Galaxy S5 ve Note 3 modelleri için çıkardığı kristal kaplı aksesuarlardan hayli gelir elde etmiş. Bu yüzden de bu defa aksesuarları, IFA 2014 fuarına yetiştirmek için büyük çaba sarfetmiş.

swarovski-samsung-gear-s

Nitekim dün IFA 2014 fuarında yapılan tanıtımda basına sunulan Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge ve Gear S gibi akıllı telefon ve kol saati modelleriyle birlikte, bunlar için hazırlanmış çok çeşitli aksesuarlar da ortaya çıkarıldı. Bunlar içinde en göze batanlar ise tamamen Swarovski kristalleriyle kaplı telefon arka kapakları, kılıfları ve kol saati kayışları oldu. Yukarıdaki fotoda Samsung Gear S için tasarlanmış olan özel kayışı görebilirsiniz.

Bunların satış fiyatları henüz açıklanmış değil, ancak hiç ucuz olmayacaklarına emin olabilirsiniz. Swarovski tarafından üretilen kristaller her ne kadar elmas türü değerli taşlarla aynı sınıfta olmasalar bile, yine de pek ucuz değiller. Özel camların kesimi ve çeşitli kimyasallarla işlenmesiyle elde edilen bu kristaller, çok renkli ve göz alıcı ışık oyunları yapmalarıyla bu tür şeylere ilgi duyan ve gelir seviyesi yüksek tüketicilerin ilgisini çekiyorlar.