Samsung Gear VR Kaça Satılacak?

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

IFA 2014 fuarında Samsung tarafından tanıtılan sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı belli oldu.

Samsung’un IFA 2014 fuarında tanıttığı ürünler arasında belki de en beklenmeyeni, firmanın Oculus ile birlikte geliştirdiği Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü idi. Bu gözlüğün yurt dışındaki satış fiyatının 199 dolar olacağı bildiriliyor. Ne var ki cihazın tasarımı nedeniyle bu fiyat aslında göründüğü kadar ucuz değil. Çünkü Gear VR standart haliyle bir deniz gözlüğünden daha fazla bir şey değil.

Samsung bu ürünü tasarlarken, cihazın kalbini oluşturması için yeni çıkan Galaxy Note 4 akıllı telefonu seçmiş. Ancak haliyle bu telefon, bu fiyata Gear VR ile birlikte verilmiyor. Galaxy Note 4 için bildirilen tahmini satış fiyatının 799 dolar olması bekleniyor. Yani Gear VR alacak olanların, bir de Note 4 fiyatını listeye eklemeleri gerekiyor ki, ortaya 1,000 dolar gibi bir fiyat çıkıyor.

Öte yandan Samsung’a Gear VR modelini geliştirmesi için yardımcı olan Oculus’un kendi ürünü olan Rift modeli sanal gerçeklik gözlüğünün de tahmini fiyatı ortaya çıktı. Oculus’un bu ürünü 200 ila 400 dolar arasında bir fiyattan satışa çıkacak.