Anasayfa Haber WhatsApp Kullanıcıları Daha Da Artacak

WhatsApp Kullanıcıları Daha Da Artacak

Mark Zuckerberg, WhatsApp uygulamasını kullananların sayısının milyarları bulacağını söylüyor.

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde WhatsApp kullanıcılarının sayısı yarım milyara ulaşmıştı. Elbette bunda Facebook’un da payı var. Eğer hatırlarsanız bu olaydan 2 ay öncesinde Facebook, WhatsApp uygulamasını satın almıştı.

Satın alma işleminin ardından Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, bir açıklamasında WhatsApp kullananların sayısının 1 milyara ulaşacağını belirtmişti. Bu sayı WhatsApp’ın büyüme oranı göz önüne alındığında çok da zor gözükmüyor. Haliyle Zuckerberg önceki açıklamasını yenilemeye karar verdi.

Mexico City’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Zuckerberg, WhatsApp uygulamasını kullananların sayısının 2-3 milyar barajını rahatlıkla aşabileceğini söylüyor. Facebook’un birinci adamı “WhatsApp’ın küresel çapta bir mesajlaşma platformu haline geleceğini düşünüyorum. Dünya üzerindeki 2-3 milyar insanı WhatsApp üzerinden birbirine bağlayabileceğimize inanıyorum. Bunun için fırsatımız var” dedi. Bu açıklama fazlasıyla iddialı gözüktüğünü söylemem gerek.

Piyasadaki tek mesajlaşma programı WhatsApp değil. Neredeyse her ay yeni bir mesajlaşma uygulaması ortaya çıkıyor. Madalyonun öteki yüzüne baktığımızda Zuckerberg’in haklı olduğunu da görebiliriz. WhatsApp’ın en yakın rakibi Çinli WeChat’in 355 milyon kullanıcısı var. Bu büyüme oranı ile WhatsApp’ın önümüzdeki yıllarda 2-3 milyar kullanıcıya ulaşması işten bile değil.