Anasayfa Haber Google Voice Henüz Ölmedi!

Google Voice Henüz Ölmedi!

Google Voice’in kullanım dışı bırakılacağına dair çıkan söylentiler, yeni bir haber ile yalanlanmış oldu.

Geçtiğimiz Mart ayında Google Voice uygulamasının kullanım dışı bırakılacağına dair bazı söylentiler çıkmıştı. Son zamanlarda Google birçok uygulamasını kapatıyor ya da diğer hizmetlerle birleştiriyor. Yeni çıkan bir habere göre Google Voice, Hangouts içerisine VoIP özelliği ile birlikte eklenecek. Yani Google Voice tam olarak rafa kalkmış değil.

Hangouts için sunulan VoIP (Sesli görüşme) özelliğinin geliştirileceği belirtilmişti. Bunun da Google Voice adı altında yapılacağı söyleniyor. Google Voice ile sesli mesaj ve SMS göndermek mümkün. Böylece kişi listenizdeki arkadaşlarınıza mesajlar gönderebilirsiniz.

Kullanıcılar şimdiden bu özellikle karşılaşmaya başladı. Hangouts servisini açtıkları zaman Google Voice hizmetini kullanıp, kullanmayacakları soruluyor.

google-voice-gorsel

Android Police sitesinin açıklamasına göre bu özellik önümüzdeki günlerde bir güncelleme halinde kullanıcılara sunulacak. Hangouts altında Google Voice kullanımı henüz belli bir kesime sunuldu. İlk açıklamalara göre sistem biraz hatalı çalışıyor. Mesaj gönderirken ya da alırken, “Gönderiliyor – Sending” yazısında takılmalar yaşanıyormuş.

Google Voice ile gönderilen mesajların yanında “via GV – GV tarafından gönderildi” ibaresi bulunacak. Böylece karşı taraftaki kullanıcı gelen mesajın Google Voice (GV) üzerinden gönderildiğini anlayabilecek. Dileyen kullanıcılar bu özelliği kaldırarak, hali hazırdaki Hangouts özelliklerinden faydalanmaya devam edebilecek.