Anasayfa Haber Microsoft, Minecraft’ı İstiyor!

Microsoft, Minecraft’ı İstiyor!

Microsoft son zamanların en başarılı oyunu Minecraft’ı almak için inanılmaz bir fiyat ödemek üzere!

Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella’nın başa geçmesinden sonra, yönetim kurulundaki hayli önemli bir grup hissedar şirketin oyun ve konsol kısmının kapatılması için baskıda bulunmuştu. Nadella bu baskıları, oyunların dijital dünyadaki en büyük ekonomik gerçeklerden biri olduğunu ifade ederek savuşturmayı başardı. Sonuç olarak Xbox konsolu ve oyunlara yapılan yatırım en azından Nadella döneminde durmayacak. Hatta görünüşe bakılırsa daha da artacak!

Son yılların en başarılı oyunlarından biri olan Minecraft’ın sahibi olan Mojang şirketi, Microsoft’un yeni hedefi gibi görünüyor. Microsoft bu şirketi ve Minecraft’ı satın alabilmek için çok büyük parayı gözden çıkarmış. Mojang’ın kurucusu ve Minecraft’ın yaratıcısı olan Markus Persson her ne kadar geçmişte Microsoft’a karşı soğuk davranmış olsa da, gelen haberlere göre şu aralariki şirket arasında anlaşma tamamlanmak üzereymiş.

Minecraft oyun dünyasında neredeyse bir alt kültür oluşturmayı başarmış bir oyun. Bazılarına göre dijital çağın Lego’su olan Minecraft, kendi başına çok ciddi bir endüstri haline gelmiş bulunuyor. Oyunun kendisi bugüne kadar PC, Xbox ve mobil platformlar üzerinde 54 milyondan fazla satmayı başardı. Minecraft temalı hediyelik eşyaların ise ucu bucağı yok, hatta Lego bile bir set çıkardı! Mojang sırf geçtiğimiz yıl 100 milyon dolar net kâr elde ederek sahibinin yüzünü güldürdü. Peki Microsoft kaç para teklif ediyor dersiniz? Bir kalemde 2 milyar dolar! Evet, Microsoft’un Mojang için biçtiği bedel bu ve büyük ihtimalle yakın bir zamanda Minecraft’ın açılış ekranında Microsoft logosunu göreceğiz.

Güncelleme: Haber gerçek oldu ve Microsoft, Minecraft’ı satın aldı! İşte Microsoft’un Minecraft için ödediği inanılmaz tutar…