Samsung, İlk Kurumsal Tableti Galaxy TAB Active’i Tanıttı

In Bülten, İş by Özay ŞenLeave a Comment

Güçlendirilmiş Galaxy Tab Active, profesyonel işlevsellik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle iş hayatına özel olarak geliştirildi.

Samsung Electronics, kurumsal kullanıma özel olarak ürettiği ilk tableti Galaxy Tab Active’i tanıttı. Samsung’un tablet kategorisindeki en yeni üyesi Galaxy Tab Active, günümüzün zorlu iş koşullarında profesyonellerin aradığı sağlam ve taşınabilir tasarımı sunuyor.

Samsung Electronics CEO’su ve BT&Mobil İletişim Başkanı JK Shin konuyla ilgili açıklamasında; “Samsung, günümüz işyerlerinin büyüyebilmek için yerine getirilmesi zor bazı talepleri olduğunun farkında. Mobil teknolojide bütün dünyanın güvendiği bir lider olarak Samsung, pazarda benzeri olmayan yenilikçi özellikler ve teknolojik yetenekleriyle profesyonel kullanıma özel çözümler sunmaya hazır” dedi.

Galaxy Tab Active Samsung’un tüketici gereksinimlerini karşılama konusunda ne kadar kararlı olduğunu ortaya koyuyor. Samsung, iş dünyası liderlerinin mobil cihazlardan bekledikleri performans ve verimi daha iyi anlayabilmek için Fortune 500 şirketlerine danışmak amacıyla bir dizi grup çalışması da düzenledi. Perakende, lojistik ve taşımacılık gibi dikey pazarlarda faaliyet gösteren şirketler, bu grup çalışmalarına katılarak Galaxy Tab Active’in geliştirilmesinde önemli değerlendirmelerde bulundular. Bu araştırmanın sonuçları ve pazarla ilgili sahip olduğu bilgilerden yola çıkan Samsung, profesyonellerden ilham alan ve özellikle iş yerinde verimi artırmaya yönelik olarak tasarlanan ilk tableti Galaxy Tab Active’i geliştirdi.

Sınır Tanımayan Yüksek Performans

Galaxy Tab Active performans, sağlamlık ve korumaya dayalı kapsamlı bir işlevsellik sunuyor ve profesyonellerin ister ofiste, ister dışarıda özgürce çalışmalarına olanak tanıyor. Galaxy Tab Active kullanıcılara tam bağlantı yeteneğini de sunuyor ve günümüz mobil iş dünyasının ihtiyacı olan “her zaman çevrimiçi olma” koşulunu yerine getiriyor. En zor iş ortamlarıyla karşılaşmaya hazır olan tablet; ince, hafif, kaliteli, sağlam tasarımı ve değiştirilebilir bataryası sayesinde kullanıcıların ihtiyaç duydukları her yerde ve her zaman etkin bir şekilde çalışmalarını mümkün kılıyor.

Aşağıdaki örnekler Galaxy Tab Active’in performans ve sağlamlık arayan kullanıcılar için doğru cihaz olduğunu gösteriyor:

Darbeye dayanıklı kılıfı sayesinde koruyucu kapağı olmadan 1,2 metreden aşağı düştüğünde zarar görmüyor. Ayrıca IP67 sertifikası su ve toza dayanıklı olduğunu kanıtlıyor. Örneğin bir otomobil satış temsilcisi sahada müşterileriyle görüşürken Galaxy Tab Active’in düşmesi ya da ıslanması ihtimalinden korkmayacak. Her tür saha görevlisi mobil cihazlarını bazen çok zorlu koşulların yaşandığı yerlere rahatlıkla götürebilecek ve artık sıcak, soğuk, tozlu ya da ıslak ortamlardan çekinmeyecek.

3.1MP Otomatik Netleme Özellikli Kamerası kolaylıkla barkodları tarayabiliyor. Galaxy Tab Active’in NFC teknolojisi de iletişim ve iş süreçleri yönetiminde zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor. Bu temel özellikler verimi önemli ölçüde artıracaktır; örneğin taşımacılık ve lojistik sektöründeki yöneticiler Galaxy Tab Active’den yararlanarak kargo gönderimi ve teslimatı sırasında bina görevlileriyle doğrudan bağlantı kurabilecek.

Samsung’un dayanıklı “C-Pen” kalemi, örneğin inşaat şantiyelerinde eldiven takmak zorunda olan profesyonellere parmakla dokunmak yerine alternatif bir giriş imkanı tanıyabilmek amacıyla Galaxy Tab Active’in koruyucu kılıfının üzerine yerleştirildi.

Su ya da elektrik şirketleri gibi sürekli sahada çalışılmasını gerektiren kurumların çalışanları 8-10 saatlik uzun batarya ömrü ile tableti sürekli kullanma olanağını bulacak. Öte yandan kesintisiz çalışabilmek için gerektiğinde değiştirilebilir batarya özelliği sayesinde yeni batarya hızlı ve kolayca takılabiliyor. Ayrıca tablette mevcut POGO pin şarj özelliği mikro-USB bağlantısı hasarını önlüyor ve ofise dönüldüğünde birden fazla cihazı şarj etme olanağını sağlıyor.

Galaxy Tab Active yüksek güvenlikli, kapsamlı bir mobil güvenlik çözümü sunan Samsung KNOX tarafından da destekleniyor. Bu kurumsal beklentilere cevap veren sıkılaştırılmış güvenlik özelliği, şirket çalışanının güvenli alanındaki uygulamaları ve verileri koruma altına alıyor ve bunun için bir üçüncü taraf platformu ve fazladan maliyete gerek kalmıyor.

Samsung ayrıca Galaxy Tab Active ile birlikte temel garanti süresini üç yıla kadar uzatan ve kazaların neden olduğu hasarları da kapsayan Mobile Care Hizmetini de sunuyor. İş dünyasında zamanın önemini iyi bilen Smart Tutor Hizmeti, her Galaxy Tab Active kullanıcısına dünyanın her yerinden her zaman güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde teknik destek alabilme imkanı sağlıyor.

Dikey Pazar Entegrasyonu

“Samsung’un İlhamını İnsandan Alan Yenilik Felsefesi” teknoloji çözümlerinin dikey olarak entegrasyonunu kolaylaştırıyor; Samsung yıllar içinde birçok dikey sektör tüketicisine mobil hizmetler, görsel görüntüleme ve yazdırma çözümlerini kapsayan, bütüncül bir portföy içinde entegre hizmetler sunmaya devam etti.

Samsung’un yaklaşımı, sektörlere özgü ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasiteye sahip Galaxy Tab Active gibi yenilikçi ürünlerle her pazara hizmet sunabilmek. İşyerleri dijital dünyaya geçiş yaparken her dikey pazarın kendi ihtiyaçları olacaktır. Samsung bu ihtiyaçlara cevap veren ve daha akıllı çözümlere gösterilen talebi artırmaya devam edecek olan bu güçlü, uçtan-uca ürünüyle kurumsal çözümler dünyasına güçlü bir adım atıyor.

Samsung Galaxy Tab Active bir dizi bağlantı seçeneği ile karşımıza çıkıyor: Wi-Fi ya da Wi-Fi ve LTE, 16GB + MicroSD (64GB’ye kadar). Cihaz Titanyum Yeşili renginde ve Koruyucu Kılıfı ve C-Pen kalemiyle birlikte satışa sunuluyor.