Anasayfa Haber Samsung’dan Google’a Rakip Geliyor!

Samsung’dan Google’a Rakip Geliyor!

Samsung tarafından geliştirilmekte olan Gear Blink, doğrudan Google Glass’a rakip olacak!

SamMobile sitesinin haberine göre, Samsung bu aralar Gear Blink adı verilen bir akıllı gözlük projesi üzerinde çalışıyor. Doğrudan Google Glass’a rakip olarak geliştirilmekte olan Gear Blink, büyük ihtimalle önümüzdeki yılın Mart ayında, Samsung’un ilk 64 bit akıllı telefonu olacak olan Galaxy S6 ile birlikte basına tanıtılacak.

Samsung-Gear-Blink-1

Samsung’un bu yeni akıllı gözlüğü hakkında çok fazla bilgi yok. Bir ihtimalle Samsung’un diğer Gear serisi giyilebilir cihazlarında olduğu gibi burada da Tizen OS işletim sistemi kullanılabilir. Cihazda bulunacağı söylenen en önemli özelliklerden biri, parmaklarınızı kullanarak yazabileceğiniz sanal bir klavye olacak.

Samsung-Gear-Blink-2

Buradaki resimlerden Gear Blink’in yapısal olarak az çok neye benzeyeceğini tahmin etmek zor değil, nispeten sportif bir güneş gözlüğü tasarımı açıkça görülebiliyor. İkinci çizimde ise sanal klavyenin nasıl işleyeceği resmedilmiş. Ellerinizi dua eder gibi yüz hizasına kaldırdığınızda cihaz bunu algılayacak ve parmak eklemlerinize dokunarak farklı harfleri seçebileceksiniz. Teknik açıdan hayli mantıklı bir sistem olsa da, dışarıdan bakıldığında hayli tuhaf görüneceği de şüphe götürmez!