Alien Çok Can Yakacak!

In Haber by Berker Güngör1 Comment

Alien: Isolation için verilen çıkış tarihi yaklaşırken, yeni videolar da yayınlanmaya devam ediyor.

Alien: Isolation herhangi bir değişiklik olmazsa 7 Ekim 2014 tarihinde satışa sunulacak. Total War serilerinin yapımcısı Creative Assembly tarafından geliştirilen oyun, Sega tarafından pazarlanıyor. Tanıtım çalışmasının bir parçası olarak Sega tarafından sık sık oyunla ilgili videolar yayınlanıyor. Ancak insan bu videoları gördükçe, oyunun ikinci bir Dark Souls vakası olup olmayacağını da merak etmiyor değil!

Oyunun konusu ilk iki Alien filmi arasında geçen olayları temel alıyor. İlk filmin sonunda maden gemisi Nostromo uzayda patlıyor ve sadece Ripley ile bir de kedi kaçış podunda sağ kalmayı başarıyorlardı. Ancak kaçış podu uzayda sürüklenip kaybolduğundan, Ripley ve kedi sonraki 70 yıl kadar derin bir uykuda uzayda gezinip duruyordu.

Isolation ise Ripley’in kızının annesini ararken karşılaştığı tehlikeleri konu alacak. Ripley’in uzaya açılırken geride bıraktığı küçük kızı büyür ve annesinin başına gelenleri araştırırken kendini benzer bir durumda bulur. Bir uzay gemisinin içinde ve hazırlıksız olarak yetişkin bir Alien’ın av sahasında! Videodan da anlaşılacağı üzere, Isolation oynanması pek kolay bir oyun olmayacak. Sık sık, hem de en berbat biçimlerde ölmek bu oyunun fıtratında bulunacak.