Anasayfa Haber iPhone 6 Düşmeyi Sevmiyor

iPhone 6 Düşmeyi Sevmiyor

Amerika’da çıkar çıkmaz meraklıları tarafından düşme testlerine sokulan yeni iPhone serileri pek de başarılı sonuçlar göstermedi.

Apple’ın yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonları Amerika’da satışa çıkar çıkmaz firmayı tatmin edici satış rakamları yakalamış gibi görünüyor. Ancak tabii ki satın alanların tümü kullanmayı amaçlamıyor, içlerinden bazıları bu telefonları kırmak için alıyor. Tabii ki bundan kastımız teknoloji içeriği üreten web siteleri ve YouTube kanalları, bu arkadaşlar çıkar çıkmaz aldıkları telefonlar üzerinde çeşitli testler yapmaya başladılar.

Bazıları telefonu ince söküm yaparak içeriğini ortaya koyarken, bazıları da sırf gösteri olsun diye nitrojenle dondurup, sonra da balyozla kırmak gibi ilginçlikler yapıyorlar. Öte yandan bir de düşme testi yapanlar var ki, aslında çoğumuzun aklındaki sorunun cevabını arıyorlar. Yeni iPhone 6 serilerini yere düşürürsek ne olur?

Aşağıda bu videolardan birini sizlerle paylaşıyoruz, olup biteni anlamak için çok fazla İngilizce bilmeye de gerek yok aslında. Ancak yine de basitçe açıklamak gerekirse, yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin düşmeye karşı öncekilerden daha bile dayanıksız oldukları söylenebilir. Apple’ın planladığı gibi safir ekran kullanmamış, onun yerine eski modellerdeki iyonize sertleştirilmiş ön camla yetinmiş olması, düşme esnasında pek iyi sonuçlar doğurmuyor.

Videoyu izlediğinizde de göreceğiniz gibi, yeni iPhone 6 modellerinin daha da büyüyen ekran boyutları, özellikle darbe soğurma konusunda ciddi bir dezavantaj oluşturuyor. Öncekinden daha büyük ebatlarda olan yeni telefonlar, özellikle köşeden aldıkları darbelerde daha fazla yapısal strese maruz kalıyorlar.

Telefonun kasası buna dayanıyor, ancak daha zayıf nokta olan ön cam parçalanıyor. Kırılan ön cam telefonun çalışmasını durdurmuyor, ancak bu haliyle kullanım da pek mümkün olmuyor. O yüzden de yeni iPhone 6 almayı düşünüyorsanız, en azından düşürmeye karşı koruyacak cinsten sağlam ve kalın bir kılıfla kullanmanız tavsiye olunur.

https://www.youtube.com/watch?v=eGxlm82hWDM?list=UUhYU73igK5wQhWAXPh3X8PA

Video Reklam: