Android’e Yeni Google Hesabı Nasıl Eklenir?

In Makale, Mobil, Pratik by Özay ŞenLeave a Comment

Android işletim sistemine sahip yeni bir akıllı telefon ya da tablet aldınız. Cihaza başka bir Google hesabı daha tanıtmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu makale işinize yarayacaktır.

Yeni bir Android akıllı telefon ya da tablet aldığınızda, yapacağınız ilk işlerden biri cihaza Google hesabı tanıtmaktır. Eğer Google hesabınız yoksa, yönlendirmeleri takip ederek yenisini oluşturursunuz. Öte yandan Android cihazınızı ilk defa açıp, başka bir tane daha Google hesabı eklemek isteyebilirsiniz. Ancak nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, Android menüsü içinde kaybolabilirsiniz.

Google hesabınız ile devasa bir ekosistemin parçası oluyorsunuz. Mobil cihazınız için oldukça önemli olan Gmail, Hangouts, Takvim hizmetleri haricinde, Android için geliştirilmiş ve Google tarafından desteklenen uygulamalar da var. Böylece oturduğunuz yerden sadece Google hesabınızı seçerek, yükleme ve tanıtım işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz.

Sizlere, Android menüsü içerisinde kaybolmadan mobil cihazınıza nasıl başka hesaplar ekleyebileceğinizi anlatacağız. Bir cihazda birden fazla hesap kullanmanız oldukça normal. Kişisel hesabınızın yanında, iş hesabınızı da kullanıyor olabilirsiniz. Belki de evde çocuklar için oluşturduğunuz bir hesap vardır ve sadece oyunlar için kullanılıyordur. Aşağıdaki adımları takip ederek, mobil cihazınıza başka bir Google hesabı daha ekleyebilirsiniz.

Hesap_Ekleme_01

Android cihazınızın Ayarlar menüsüne girerek, Hesaplar başlığını seçin. Bazı telefonlarda ve Android sürümlerinde, Hesaplar başlığının ismi farklı olabilir. Ama bahsi geçen bölüm Ayarlar sekmesinin altında kalacaktır. Karşınıza gelecek pencerede daha önceden eklemiş olduğunuz hesapları göreceksiniz.

Hesap_Ekleme_02

Pencerenin alt kısmında Hesap Ekle butonunun bulunması gerekiyor. Sürüm farklılıkları yüzünden Hesap Ekle yazısını görmek için dokunmatik ekranı sürüklemek ya da telefonun fiziksel butonlarından birine basmak gerekebilir. Hesap Ekle butonuna bastıktan sonra karşınıza birçok sosyal medya platformunun logosu gelecektir. Bu noktada Google’ı seçmeniz gerekiyor.

Hesap_Ekleme_03

Yeni Hesap ya da Mevcut Hesap seçeneklerinden birini işaretleyerek, işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu noktadan sonra e-postalarınız, takvim düzenlemeleriniz konusunda bazı özel ayarlar yapmanız gerekebilir. İşlemi bitirdiğinizde artık Android cihazınız üzerinde birden fazla Google hesabı kullanıyor olacaksınız.