Samsung, Note Edge Modelini Az Üretecek

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Samsung’un Galaxy Note serisinde tanıttığı iki yeni modelin ne zaman ve hangi ülkelerde satışa çıkacağı belli olmaya başladı.

Eylül ayı pek çok yeni markadan,pek çok yeni modelin resmen basına tanıtıldığı ay oldu. Samsung’un en çok merak edilen Galaxy Note 4 telefonu da ortaya çıktı, ama yanında bir de arkadaşıyla birlikte geldi! Samsung Galaxy Note Edge olarak tanıtılan bu telefon, Note 4 ile neredeyse aynı iç yapıya sahip olmasına rağmen, iki parçadan oluşan kavisli ekranıyla hayli ilgi çekti.

Ancak Samsung bu modelleri ne zaman çıkaracağını açıklamamıştı, bu konuda biraz ağırdan alıyordu. O esnada Apple yeni iPhone 6 ve özellikle de Note 4’e doğrudan kafa tutan iPhone 6 Plus modellerini piyasaya sürüverdi! Henüz dünyanın pek çok yerinde satışa çıkmamasına rağmen kısa sürede 10 milyon satışı gören Apple telefonlar karşısında, Samsung apar topar yeni Note modellerinin çıkış tarihlerini açıklamak zorunda kaldı.

Samsung Galaxy Note 4 bu ayın sonunda şirketin kendi ülkesi olan Güney Kore’de satışa çıkarılacak. Ekim sonunda kadar da dünyanın 140 ülkesinde raflarda olması planlanıyor. Öte yandan Note 4 ile birlikte tanıtılan ve hayli ilgi çeken Note Edge için durum ne olacak? Samsung bu modelin daha ziyade deneysel bir tasarım olduğunu ve Note 4 kadar çok üretilmeyeceğini söylüyor.

Galaxy Note Edge diğer modelin aksine, Güney Kore haricinde çok az ülkeye ve çok az sayıda verilecek. Hangi ülkelere gönderileceği henüz tamamen kesinleşmiş değil. Ancak Avrupa’nın büyük kısmına ve İngiltere’ye gönderilmeyeceği biliniyor. Almanya’da bu model için şimdiden ön sipariş verilebiliyor, ancak fiyat 999 Euro ile Note 4 modelinden çok daha yüksek olacak gibi görünüyor. Note Edge’in ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil, ancak fiyat farkı dikkate alındığında büyük ihtimalle getirilmeyecektir.