Anasayfa Haber Yeni iPad Modelleri Ne Zaman Gelecek?

Yeni iPad Modelleri Ne Zaman Gelecek?

Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtması beklenen yeni iPad modelleri ile ilgili pek çok söylenti mevcut. İşte yeni modeller hakkında ortaya atılan bütün söylentiler ve tahmini tanıtım tarihi.

Apple son zamanlarda gerek iPhone 6 ve 6 Plus’ın tanıtımı, gerekse de iPhone 6 Plus’ın bükülmesi ile ilgili sorunlar nedeniyle devamlı gündemde. Bütün bu iPhone 6 curcunası içinde pek çok kişi yeni iPad modellerinin geleneksel tanıtım tarihi olan Ekim ayının gelip çattığından habersiz gibi görünüyor. Yeni iPad modelleri ile ilgili henüz çok fazla bilgi mevcut değil. Ancak her teknolojik ürün gibi, Apple’ın kısa süre içinde tanıtması beklenen yeni iPad modelleri ile ilgili söylentiler mevcut.

iPhone 6 tanıtım tarihini doğru tahmin eden Re/code sitesi, şimdi de yeni iPad modelleri ile ilgili bir tahminde bulundu. Re/code’un tahminine göre yeni modeller 16 Ekim‘de yapılacak bir etkinlikle tanıtılacak. Daily Dot tarafından yapılan bir diğer tahmin ise yeni modellerin 21 Ekim‘de tanıtılacağı yönünde. Daily Dot’a göre Apple, 21 Ekim’de iPad Air 2 ve iPad Mini 3 modellerini tanıtacak. Son olarak Daily Dot, 13 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen iPad Pro’nun 2015’ten önce satışa sunulmayacağını belirtti.

Yeni iPad modelleri ile ilgili bir diğer iddia da, iPad Air 2’nin, aynı iPhone 5S ve iPhone 6’da olduğu gibi altın renk seçeneği ile satışa sunulacağı. Bloomberg’in iddiasına göre Apple, iPad satışlarını artırmak için böyle bir politikaya başvuracak. Aynı renk seçeneğinin yeni iPad Mini modelinde bulunup bulunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Tasarım konusunda ise yeni iPad Air modelinin, eskisine nazaran daha da ince bir gövdeye sahip olduğu da iddialar arasında. Ancak tasarım konusunda Apple’ın, iPhone 6’daki gibi radikal bir değişikliğe gitmeyeceği belirtiliyor. Ayrıca yeni iPad modellerinde fiziksel bir ekran döndürme kilidinin bulunmayacağı da söyleniyor.

Yeni tabletlerin teknik özelliklerinin ise iPhone 6’ya yakın olması bekleniyor. Bloomberg’in raporlarına göre yeni iPad modellerinde yansıma önleyici panellerin yanı sıra daha geliştirilmiş bir Touch ID teknolojisi kullanılacak. İşlemci olarak hem yeni iPad Air’in, hem de iPad Mini’nin A8 işlemci kullanması bekleniyor. Bir diğer söylenti ise iPad Air 2’nin 9.7 inç ekrana ve 2048×1536 çözünürlüğe sahip olacağı.