Pacific Rim’in Devamı Gelecek

In Haber by Berker Güngör5 Comments

Dev robot filmlerini sevenler, Pacific Rim’in devamının geleceğini duymaktan mutlu olacaklardır.

2013 yılında gösterime giren Pacific Rim, Japon sinemasında önemli bir yeri olan kaiju filmlerinin Guillermo del Toro imzasıyla yeniden doğmuş haliydi. Film hayli farklı eleştiriler aldı, ancak gişedeki başarısı devamının gelmesine yeşil ışık yaktıracak kadar iyiydi. Nitekim Toro bu yılın başında Pacific Rim 2’yi yapacaklarını zaten duyurmuştu.

Son gelen haberlere göre ilk filmin senaristi olan Zak Penn, devam filminin senaryosunun ilk sürümünü hazırlamış bile. Toro ve ekibi bu ilk sürüm üzerinde ortalama 4 ya da 5 ay çalışmayı, ardından da çekim aşamasına geçmeyi planlıyorlar. Çekimlerin resmen 2015 sonbaharında başlaması bekleniyor. Pacific Rim 2’nin çıkış tarihi olarak ise 7 Nisan 2017 gösteriliyor.

Ne var ki Guillermo del Toro sadece ikinci filmle yetinmeyeceklerini de açıkladı. Toro geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda ikinci filmin senaryosunun doğrudan üçüncü bir filme zemin hazırlayacak şekilde yazılmakta olduğunun altını çizdi. Toro halen birden fazla projeyle uğraşıyor. Ancak anlaşılan dev canavarlar ve robotlar konusundan daha hayli iş çıkacağına olan inancı da tam gibi görünüyor.