Sony Xperia Smartphone

Sony Xperia Z4 Özellikleri Sızdı!

In Haber by Berker Güngör11 Comments

Sony’nin bir sonraki amiral gemisinin özellikleri basına sızdı, ancak sızan tek şey bu olmadı.

Sony ile ilgili iki yeni haber basına sızdı. Bunlardan ilki, şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonu olan Xperia Z4 modelinin teknik özellikleri oldu. Sony’nin Z3 modelini resmen piyasaya çıkarmasının üzerinden bir ay geçmişken ortaya çıkan bu yeni modelin, bir sonraki Mobile World Congress etkinliğinde resmen tanıtılması bekleniyor.

Z4’ün teknik özelliklerine gelince, cihazın Qualcomm Snapdragon 810 sekiz çekirdekli işlemciyle donatılacağı söyleniyor. 64-bit destekli olan bu işlemci, 2.8 GHz hızında çalışacak. Cihazda 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı olması planlanıyor. Ekran boyutunun da 5.5 inç olması ve Quad HD çözünürlük desteklemesi bekleniyor. Sony’nin Z4 modeline kavisli bir lensle donanmış 20.7 MP Exmor RS yerleştireceği de yine fısıldananlar arasında. Şirketin ayrıca bu modelde ses çıkışını artırmak için özel bir amfi yongası geliştirdiği de fısıldanıyor.

Haberin başında iki yeni haberin olduğunu söylemiştik. Basına sızan ikinci haber ise, Sony’nin yeni model çıkarma takviminde değişiklik yaptığı yönünde oldu. Söylentiye göre şirket bundan sonra her yıl iki değil, sadece bir adet yeni amiral gemisi model çıkaracakmış. Ayrıca bundan sonra halen piyasada olan telefonlar için yazılım güncellemeleri çıkarmaya daha da önem verecekleri de söyleniyor. Sony beklendiği gibi alt ve orta sınıf telefon pazarından elini çekerse, kalan telefonlar için güncelleme çıkarması çok zor olmayacaktır.