iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

In Makale, Pratik, Video by Ali Güngör15 Comments

Bu rehberimizde iPhone 6 kırmızı ekran sorununu çözüyoruz. iPhone 6 telefonunuz durduk yerde kıpkırmızı bir ekran ile sizi karşılıyorsa çözüm rehberimizde…

Apple’ın yeni iPhone 6 telefonunu daha önce incelemiş ve ciddi bir sorunla karşılaşmamıştık. Ancak geçtiğimiz gün telefon kırmızı bir ekran ile “iPhone 6 kırmızı ölüm ekranı” ile bizi karşıladı. Bu durumun sebebi kesin olarak açıklanmasa da Apple mağazalarında kırmızı ekran sorunu karşılaşan bazı telefonlar direkt değiştiriliyor. Biz buna gerek kalmadan sorunu gidermeyi başardık. Siz de videomuzdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

1- Bilgisayarınıza iTunes kurun. Lightning kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza takın.
2- Telefonunuzu kapatın.
3- iPhone 6 Home tuşuna basılı tutarak telefonu açın ve Lightning kablosunun ucunu telefonunuza takın; tuşa basmayı sakın bırakmayın.
4 – Home tuşuna iTunes ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam edin.
5 – iTunes üzerinden telefonu ya fabrika ayarlarına döndürün yani formatlayın, ya da iOS 8.1‘e güncelleyin.

Rehberimizden farklı sorunlarda da yararlanabilirsiniz. Eğer kırmızı ekran sorununuz çözülmezse iade ya da tamir talep edin. Diğer sorularınız için Technopat Sosyal‘den yararlanabilir, yeni rehber videolarımız için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Sorunun sebebi kesinleştiğinde de Technopat.net üzerinde haberlerimiz arasında yer vereceğimiz için ana sayfamızdan uzak kalmayın.