“Papers, Please” Yapımcısından Yeni Oyun

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

“Papers, Please” adlı indie oyunun yapımcısı Lucas Pope, yeni bir oyun daha geliştiriyor.

“Papers, Please” beklenmedik bir oyundu. “Sınır kapısında görev yapan bürokrat simülasyonu” diye bir oyun türü olabileceğini ve hayli de bağımlılık yapabileceğini gösteren bu bağımsız yapım, pek çok ödül kazandı. Oyunun tasarımcısı olan Lucas Pope, şimdi sıra dışı bir başka oyun daha geliştiriyor.

Return of the Obra Dinn adını taşıyan bu yeni oyun, eski bir yelkenlide geçiyor ve işin içinde biraz da doğaüstü olaylar var. Ancak en önemli özelliği, 1970’li yıllardaki PC’lerin sahip olduğu 1 bitlik grafiklere sahip olması! Yapımcı Lucas Pope gençliğini siyah & beyaz Mac oyunlarıyla geçirmiş ve bu oyunda da aynı atmosferi yakalamayı hedefliyor.

Obra_Dinn_2

Ancak grafiklerin 1 bit olması sizi yanıltmasın, oyun yine Unity motoruyla yapılıyor ve FPS görüş açısına sahip. Oyun henüz Alpha sürümünde ancak Pope isteyenlerin indirip göz atmalarına izin veriyor. Burada verdiğimiz bağlantıdan Pope’un sitesine erişebilir ve oyunu indirebilirsiniz. Oyunun hem Mac, hem de Windows sürümleri var. Fakat henüz Alpha seviyesinde olduğu için pek fazla içerik bulmayı ya da düzgün çalışmasını da beklemeyin.