MSI, Dünyanın İlk Mekanik Klavyeli Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

In Haber, Oyun by Muhsin Bayram8 Comments

Mekanik klavyeye sahip ilk dizüstü olma özelliğini taşıyan GT80 Titan, dizüstü oyunculuğunu farklı bir boyuta taşıyabilir.

Mekanik klavyeler, özellikle masaüstü bilgisayar oyunculuğunun yeni standartlarından biri. Çok daha iyi tepki süresi ve çok daha rahat bir kullanım sunan mekanik klavyelerin bir sonraki durağı oyuncu dizüstü sistemleri olacağa benziyor. Bu alandaki ilk adım ise MSI’dan geldi.

MSI tarafından duyurulan GT80 Titan, dünyanın mekanik klavyeye sahip ilk dizüstü bilgisayarı olacak. 18 inçlik bu canavar oldukça farklı bir tasarıma da ev sahipliği yapıyor. Piyasaya sürüldüğünde dünyanın en ince 18 inçlik dizüstü bilgisayarı unvanını da alacak olan GT80 Titan, tasarım konusunda da ödün vermiyor. MSI tarafındaki açıklamalara göre GT80 Titan, bu sınıftaki en yakın rakibinden %17 daha ince ve %22 daha hafif.

MSI_GT80_Titan_01

Klavyede Cherry düğmelerini kullanan GT80 Titan, 27mm’lik bir tuş aralığı sunuyor. Bu miktar, standart dizüstü klavyelerine oranla 5 kat daha hassas bir klavye deneyimi sunacak. GT80’in bir diğer klavye özelliği ise bulut senkronizasyonu destekli SteelSeries Engine kullanması. Bu sayede yapılan ayarlar kolayca bir yerden bir yere aktarılabilecek.

MSI Amerika başkanı Andy Tung, performansın oyuncular için en önemli etken olduğunu ve GT80 Titan’ın dizüstü oyunculuğunu sonsuza kadar değiştireceğini belirtti. Oyunculuğun evriminde en ön saflarda yer almaktan gurur duyduklarını belirten Tung, MSI’ın bu alanda çözümler sunmaya devam edeceğini ekledi. MSI GT80 Titan ile ilgili daha detaylı bilgilerin ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.