Kafa Ayarı #24 – Dizi İzle, Film İzle, HD İzle de Nasıl İzle?

In Kafa Ayarı, Video by Ali Güngör66 Comments

Yeni Kafa Ayarı’nda Türkiye’nin hayat damarı olan Dizimag gibi “Film izle” ve “Dizi izle” sitelerini, yerli Netflix’leri ve eldeki seçenekleri konuşuyoruz…

Gönül elbette Netflix mi yoksa Hulu mu daha iyi bunu konuşmak ister, ancak daha oraya çok yol ve çok zaman var. Cep telefonundan, tabletten, kocaman televizyon ekranlarından ne izliyoruz? Canımız sıkıldığında ve bir diziyi, bir filmi izlemek istediğimizde ilk aklımıza gelen kanal neresi? Elbette internet. Televizyondan internete doğru değişen izleme alışkanlığımız Türkiye’de Torrent ve online film izle, dizi izle isimli siteler üzerine kurulu. Yasal olan olmayan bütün araçları bir karşılaştırıyoruz. Gerçekten parasıyla Steam gibi orijinal ve yasal içeriği kullanmayı özendirecek platformlar var mı, yok mu?

Karşımıza çıkan kota problemleri, yavaş internet hızları bir yana merdivenaltı seçenekler çok olsa da resmi kanallar yenilik ve kalite olarak korsan rakiplerinin çok gerisinde. Peki ne olacak? Ne izleyecekler? İşte muhabbetimiz burada, bir sezon futbol izlemek için verilen ve bir türlü iptal ettirilemeyen spor paketleri, her yıl değişen HD Sinema ve Dizi paketleri üzerine yoğunlaşıyor.

Yerli servis sağlayıcıların Tivibu, Digiturk, D-Smart, Turkcell TV+, Vodafone TV, Kablo TV ve benzeri hizmetlerin film, dizi seçimlerini, arşiv genişliklerini, görüntü kalitelerini, kota kullanımlarını da ele alıyoruz. Paramızın karşılığını verebiliyorlar mı? Yoksa deneyim olarak 30 tane Pop-Up reklamla kaplı siteler daha mı iyi? Sizin görüşünüzü de istiyoruz.

Sıcak bir içecek eşliğinde, afiyetle iyi seyirler dileriz.

Not: Bir kahvenin kırk yıl hatırı, abonelik iptali sürecinin ise kırk katırı ve kırk satırı vardır.

Disclaimer: Bütün marka ve isimler sahiplerine aittir. Programımız sohbet, eğlence ve zihin egzersizi amacı taşımaktadır. Görüş ve değerlendirmelerimiz son kullanıcı olarak kişisel deneyim ve fikirlerimizdir. Sizlerden de yorumlarınızda abonelikler, online film ve dizi izleme üzerine kendi deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz. Bu programın hazırlanmasında hiç bir Pop-Up zarar görmemiştir.