Anasayfa Haber Mass Effect Serisi Yeniden Yapılabilir!

Mass Effect Serisi Yeniden Yapılabilir!

BioWare, ilk üç Mass Effect oyununu yeniden HD grafiklerle yapmayı planlıyor olabilir.

BioWare bir yandan Mass Effect 4 üzerinde çalışırken, bir yandan da önceki üç oyunun HD olarak yeniden yapılırsa ne kadar ilgi çekeceğini öğrenmeye çalışıyor. BioWare genel müdürü Aaryn Flynn’ın özellikle forumlarda boy gösterdiği ve Mass Effect serilerinin HD sürümü yapılırsa ne kadar ilgi göreceğine dair anketler yaptırdığı biliniyor.

Bu haberler BioWare’in Mass Effect serilerini yeniden yapmaya hazırlandığı söylentilerini ortaya çıkardı. İşin ilginç tarafı BioWare’in bu söylentileri yalanlamaması, aksine Flynn tarafından destekler nitelikte açıklamaları yapılması. Flynn olası bir Mass Effect HD projesiyle ilgili görüşlerini açıkça söylemekten çekinmiyor.

Flynn, eğer yapılırsa bu projenin serinin üç oyununu da tek bir oyun halinde sunması gerektiğini düşünüyor. Yani ilk oyunun açılışından, son oyunun finaline kadar giden tek ve kesintisiz bir hikaye olması gerektiğini düşünüyor. Tüm oyunun 1080p olması ve standart 60 FPS gösterim hızında çalışması gerektiğini de söylüyor.

BioWare’in bir Mass Effect HD Redux çıkarması sanırım kimseyi şaşırtmayacaktır. Sonuçta Halo: Master Chief Edition benzer bir şeyi Halo serileri için yaptı ve satışları hiç de fena görünmüyor. Ancak BioWare bu projeyi ne zaman sonuçlandırır, bitmiş ürün piyasaya ne zaman çıkar, orası belli değil.