Anasayfa Haber Toy Story Bitmedi!

Toy Story Bitmedi!

Pixar’ın Toy Story serisine 2017 senesinde yeni bir film daha eklenecek.

Pixar şirketini üne kavuşturan seri olan Toy Story üçlemesi, 2010 yılında çıkan son filmle bitmişti. Daha doğrusu herkes öyle olduğunu sanıyordu. Ne var ki Walt Disney CEO’su Bob Iger tarafından yapılan bir açıklama, durumun böyle olmadığını ortaya çıkardı. Bob Iger’in yatırımcılarla yaptığı toplantı esnasında yaptığı açıklamaya göre, Toy Story 4 yapım aşamasında!

Bob Iger film hakkında çok fazla detaya girmekten kaçındı, yani senaryo hakkında pek fazla şey bilinmiyor. Ayrıca seriyi üne kavuşturan orijinal seslendirme kadrosundan da yeni filme katılım olacak mı, orası da belli değil. Ancak senaryonun Rashida Jones ve Will McCormack tarafından kaleme alındığı biliniyor. Yönetmen ise ilk Toy Story filmini yöneten John Lasseter olacak.

Toy Story üçlemesi Pixar’a sadece ün değil, ciddi miktarda maddi gelir de kazandırmıştı. Tüm serinin şirkete Amerika pazarındaki getirisi 883 milyon dolar, dünya pazarındaki getirisi ise neredeyse 2 milyar dolar olmuştu. Bu rakamların yarısını tek başına serinin üçüncü filmi olan Toy Story 3 kazandırmıştı. Dördüncü filmin de Walt Disney’e çok ciddi para kazandıracağını tahmin etmek zor değil. Filmin resmi çıkış tarihi olarak 16 Haziran 2017 gösteriliyor.