Samsung Farklı Fikirler Peşinde!

In Haber by Berker Güngör1 Comment

Mobil pazarındaki rekabet iyice şiddetlenirken, Samsung avantajı kaybetmemek için sıra dışı fikirlere yönelmeye hazırlanıyor.

Çinli markaların yükselişi ve çoğu ülkede mobil pazarının belli bir doyuma ulaşmaya başlaması, özellikle cep telefonu pazarındaki rekabeti gün geçtikçe daha da şiddetlendiriyor. Yakın zamana kadar pazardaki yerinden şüphe etmeyen dev markalar, bugün kendilerini ürün gamlarını baştan aşağı yeniden tasarlarken, hatta çeşidi azaltırken buldular.

Samsung da ürün gamını tamamen elden geçirmek zorunda kalan firmalardan biri oldu. Çok fazla telefon çeşidi olan firmanın, bunları en az % 30 oranında azaltmaya hazırlanırken, bir yandan da olan modelleri yeniden tasarladığını daha önce yazmıştık, haberi burada bulabilirsiniz. Ancak Samsung sadece bununla yetinmenin yeterli olmayacağını düşünüyor olmalı ki, daha sıra dışı teknolojik yenilikler yapmaya hazırlanıyor.

Samsung tarafından yapılan açıklamalar, firmanın 2015 içinde yeni katlanabilir ekran üretimine yatırım yapacağını ortaya çıkardı. Şirket bu yatırımlar sonucunda 2016 başından itibaren ayda ortalama 40,000 adet yeni nesil katlanabilir ekran üretebilecek hale gelmeyi planlıyor. Bu katlanabilir ekranlar neye benzeyecekler, kullanılacakları ürünlerin tasarımları nasıl olacak, henüz o konuda bilgi yok.

Ancak şirketin bu ekranları özellikle büyük ekranlı amiral gemisi modellerinde kullanacağı, böylece çok daha taşınabilir phablet sınıfı modeller üreteceği tahmin ediliyor. Katlanabilir ekrana ek olarak şirketin bir de kenarları eğimli ekranları daha fazla modele yayma fikri mevcut. Bu ekranlar yeni çıkardıkları ve kısıtlı sayıda ürettikleri Galaxy Note Edge modelindekine benzeyecekler. Ancak bir yerine iki tarafından da eğimli olacak ekranların, bu eğimli kısımları da farklı amaçlarla kullanılacak.