Anasayfa Haber GTA 5’in PC Sürümü İçin Umutlandıran Söylenti!

GTA 5’in PC Sürümü İçin Umutlandıran Söylenti!

Uyumluluk konusunda GTA 4’ün lanetini üzerinde taşıyan GTA 5’in PC sürümü ile ilgili bu söylenti, GTA 4’ün zedelediği imajı tazeleyebilir.

GTA 4’ün PC sürümü, tüm zamanların en kötü PC portlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyun her ne kadar genelde beğenilse de, sorunlu ve başarısız PC optimizasyonu sebebiyle serinin PC platformu için kötü bir imaj yarattı. GTA 5’in PC’ye çıkmasına sayılı günler kalmasına rağmen oyunun PC sürümünün ne kadar uyumlu olacağına dair şüpheler sürüyor.

Ortaya çıkan son söylentiler ise bu uyumluluk konusunda şüphesi olan oyuncuların yüreğine adeta su serpiyor. Söylentilere göre GTA 5’in PC sürümü, Max Payne 3’ü PC’ye port eden ekip tarafından hazırlanıyor. Max Payne 3’ün PC sürümünün optimizasyon konusunda adeta bir örnek oluşturması ise oyunu bekleyen oyunculara derin bir nefes aldıracak gibi görünüyor.

GTA 5’in PC sürümü ile ilgili bir diğer dedikodu ise, yapılan testlerde oyunun stabil bir biçimde 60 fps’de çalıştığı yönünde. Ancak bu söylentiyi ortaya atanlar, oyunun test edildiği sistemi belirtmediği için bu konuda pek umut verici yorum yapamıyoruz. GTA 5için bildirilen resmi çıkış tarihi olan 27 Ocak 2015 geldiğinde sonucu hep beraber göreceğiz.

 • NeseliEnginar

  Millet oyunu konsollarda 3. kez biitirsin. Biz hala PC’ye gelmesini bekliyelim… Iyiki bir GTA fani degilim… Cildirirdim vallahi… :)

 • Umut Veren

  Nefes alsin yeter :D , en azindan gelistiriciler tamamen port olmayacagini söylediler bakalim.

 • Yavuz Fatih Sönmez

  Tahmini fiyatı ne kadar olur?

 • erkan

  Ben fanıyım ve xbox 360 aldım 500 tl ye rahat rahat oynadım.

 • MKA_TR

  Eğer ASC gibi uçuk sistem geresinimleri olursa önemi kalmaz.

 • NeseliEnginar

  Ben konsollari sevmedim sevemiyorum… Neden dersen joystick yüzünden… Alisamadim bir türlü bilmiyorum özellikle fps oyunlarinda mouse yerine o joystick kolunu cevirmek cok zor bir türlü isabet ettiremiyorum… Illaki klavye mouse seti lazim… :) PS 2 ve 3 aldim ama alisamadim bir türlü… PC’ye bagli X-box controlleri bile sadece araba yarisi ve street fighter icin kullaniyorum… :)

 • erkan

  Ben pc de cod oyunlarını xbox 360 koluyla oynuyorum.Hemde multiplayer gayet de iyi oynuyorum. Banada klavye mouse zor geliyor.PS1 den beri konsol oyuncusu olduğum için kol bana daha kolay geliyor.

 • bleak

  Max Payne kendisinin dandik olmasına yapacak birşey yok tabii

 • NECDET

  VALLA MİLLET KONSOLDA OYUNU YALADI YUTTU DAHA PC YE ÇIKACAK.