Anasayfa Haber GTA 5’in PC Sürümü İçin Umutlandıran Söylenti!

GTA 5’in PC Sürümü İçin Umutlandıran Söylenti!

Uyumluluk konusunda GTA 4’ün lanetini üzerinde taşıyan GTA 5’in PC sürümü ile ilgili bu söylenti, GTA 4’ün zedelediği imajı tazeleyebilir.

GTA 4’ün PC sürümü, tüm zamanların en kötü PC portlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyun her ne kadar genelde beğenilse de, sorunlu ve başarısız PC optimizasyonu sebebiyle serinin PC platformu için kötü bir imaj yarattı. GTA 5’in PC’ye çıkmasına sayılı günler kalmasına rağmen oyunun PC sürümünün ne kadar uyumlu olacağına dair şüpheler sürüyor.

Ortaya çıkan son söylentiler ise bu uyumluluk konusunda şüphesi olan oyuncuların yüreğine adeta su serpiyor. Söylentilere göre GTA 5’in PC sürümü, Max Payne 3’ü PC’ye port eden ekip tarafından hazırlanıyor. Max Payne 3’ün PC sürümünün optimizasyon konusunda adeta bir örnek oluşturması ise oyunu bekleyen oyunculara derin bir nefes aldıracak gibi görünüyor.

GTA 5’in PC sürümü ile ilgili bir diğer dedikodu ise, yapılan testlerde oyunun stabil bir biçimde 60 fps’de çalıştığı yönünde. Ancak bu söylentiyi ortaya atanlar, oyunun test edildiği sistemi belirtmediği için bu konuda pek umut verici yorum yapamıyoruz. GTA 5için bildirilen resmi çıkış tarihi olan 27 Ocak 2015 geldiğinde sonucu hep beraber göreceğiz.