Anasayfa Haber BMW 7’nin Fotoları Basına Sızdı

BMW 7’nin Fotoları Basına Sızdı

BMW’nin 2016 model 7 serisinin fotoları tüm güvenlik önlemlerine rağmen basına sızdırıldı.

Otomotiv firmaları da tıpkı diğer sektörlerdeki üreticiler gibi yeni modellerini olabildiğince uzun süre gizli tutmak isterler. Bunun bir amacı rakiplerin kendi modellerinden ilham almasını önlemek, diğer amacı ise potansiyel müşteriler üzerinde sürpriz etkisi yaratmaktır. Tabii ki bunun her zaman işe yaradığı söylenemez.

Aşağıdaki fotoların nerede ve kimin tarafından çekildiği belli değil. Ancak fotolar BMW tarafından önümüzdeki Cenova Oto Fuarı’nda tanıtılacak olan 2016 model 7 serisi araca ait. Üzerinde kamuflaj ya da benzeri bir koruma olmadığından, aracın bir test alanında değil de, fuar öncesi saklandığı depoda fotoğraflandığı tahmin ediliyor.

Resimlerden bu aracın 3 litrelik altı silindirli dizel versiyon olduğu anlaşılıyor. Genel tasarımda önceki modellere göre çok fazla bir değişiklik görülmese de, arka kısımda X5 modelinden daha fazla esinlendiği de göze çarpıyor. Gözle fark edilmeyen en büyük değişikliklerden birinin ise BMW mühendisleri tarafından şasi tasarımında yapıldığı söyleniyor.

Buna göre 7 serisinin yeni kasasında i3 ve i8 modellerinde kullanılan bazı teknolojilerden faydalanılmış. Bu da 7 serisi yeni kasanın çok daha hafif olmasına imkan tanıyormuş. Bu hafiflik sayesinde BMW’nin 2 litre dört silindir benzinli ve benzin/elektrik hibrit motorlu 7 serisi seçenekleri sunabileceği de söyleniyor. Bunun haricinde araçta bir de laser destekli led far seçeneği sunulduğu görülüyor. Daha fazla bilgi için ise fuarın gelmesini beklemek gerekecek.

bmw-2016-7-01

bmw-2016-7-02

bmw-2016-7-04

bmw-2016-7-05

bmw-2016-7-06