Anasayfa Haber Güney Kore’den Çocuklara Özel!

Güney Kore’den Çocuklara Özel!

Gelişen teknoloji, çocukların klasik oyuncaklarında da etkisini gösteriyor.

Güney Kore kökenli Henes firması çocuklara özel elektrikli oyuncak otomobiller geliştiriyor. En son tasarladıkları Broon serisi ise henüz piyasaya çıkmış değil, fakat çok yakında dünyanın farklı ülkelerinde satışa sunulacak. 1-5 yaş grubu çocuklar düşünülerek hazırlanmış olan Broon F870 modelinin özelliklerine baktığımızda, ister istemez yeniden çocuk olmayı arzulamadık diyemeyiz.

Henes firması piyasada bolca bulunan akülü oyuncak otomobil kavramını ters yüz etmiş dersek yalan olmaz. Broon F870 teknik özellikler açısından piyasada satılan ortalama bir otomobilin tüm özelliklerine sahip; disk frenler, bağımsız süspansiyon, özel tasarlanmış lastikler ve hatta uzaktan kumandalı sürüş!

Çift elektrik motorlu araç saatte 15 kilometre hıza ulaşabiliyor. Tek kişilik aracın kontrolünü ister çocuğa bırakabilir, isterseniz de uzaktan kumanda edebilirsiniz. Aracın beynini oluşturan 7 inçlik Android tablet, hem aracın stereo müzik sistemini besliyor, hem de tüm sürüş ve uzaktan kumanda özelliklerine hükmedilmesini sağlıyor. Ebeveyn isterse radyo kontrolü, isterse de Bluetooth sayesinde cep telefonu üzerinden aracı kontrol edebiliyor.

Neredeyse her oyuncakçıda bulunabilen Çin malı basit elektrikli otomobillerle kıyaslandığında bu modelin Tesla S gibi kaldığını söylemeye gerek yok! İşin ilginç tarafı, bu kadar çok teknoloji doldurmalarına rağmen, Henes tarafından satışa çıkarıldığında aracın fiyatı 1,000 USD altında olacak. Tabii her ailenin çocuğuna alabileceği bir oyuncak değil. Ama yine de insan sırf buna binebilmek için yeniden çocuk olmayı dilemiyor diyemeyiz.

https://www.youtube.com/watch?v=YOzmAtc6H_g