CM Storm Resonar kulak içi oyuncu kulaklığı incelemesi

CM Storm Resonar Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

In Video, Video İncelemeler by Ali Güngör24 Comments

CM Storm’un Resonar kulak içi oyuncu kulaklığı inceliyoruz. Kullanımı ve ses kalitesi ile Resonar’ı değerlendiriyoruz…

Cooler Master’ın oyuncu ekipmanları markası olan CM Storm farklı ürünler geliştiriyor. Patentli Bass FX teknolojisine sahip Resonar oyuncu kulaklığı da oldukça ilginç bir ürün. Ufak boyutlarına karşın çok güçlü sesi ve Bass’ı ile kulağınıza takar takmaz şaşırtıp dikkat çekiyor. İncelememizde kutu içeriği, kullanım alanları, oyun ve müzikteki performansı gibi önemli noktalara değiniyoruz.

00:10 – Kulak içi oyuncu kulaklığı nedir? Geniş, harici kulaklıklara göre farkları ve avantajları, dezavantajları neler?
01:56 – Resonar’ın kutusuna yakından bakıyoruz.
02:50 – Duyulabilen frekanslar, frekans aralığı.
03:30 – Kutu içeriğine bakıyoruz.
04:47 – Kulaklıklara yakından bakıyoruz, sağ ve sol kulak için farklı renkler kullanılmış. Bu hangi kulağa hangisini takacağımızı anlamayı hızlandırıyor.
05:40 – 8 mm sürücülere ve alüminyum bir kasaya sahip.
05:55 – Bass ayarı kulaklıkların üzerinde yer alıyor, bu kısım çevrildiği zaman içerideki mesafe değişiyor ve Bass ayarlanmış oluyor.
06:50 – Bass’ın kısıldığı şartlar.
07:42 – Farklı kulak boyları için 3 farklı boyda silikonlar mevcut.
08:50 – Mikrofon ve kontrol bölümü. Tek tuşta farklı işlevler.
10:43 – Kulaklığın virleşme noktalarına bakıyoruz. Kablo yapısı da kulaklığın kendisi gibi sağlam ve uzun ömürlü. Hem malzeme kalitesi, hem yapısı uygun. Dolaşmayı azaltan yassı kablolar kullanılmış.
11:33 – Kulaklık kablosunu toplamak için küçük bir fermejüp mevcut.
11:50 – Tekli ya da çoklu bağlantı yapabilirsiniz. Kısa bir adaptör ile cep telefonları, tablet ve dizüstü bilgisayarların yanında masaüstü bilgisayarlarla da rahatlıkla kullanılabiliyor. Kablo uzunluğu 1.3 metre.
14:00 – Dolaşmayan “Tangle Free” demek, yüzde yüz dolanmaz demek değil; ancak kulaklığın kabloları çok az dolanıyor ve çok rahat açılıyor. Taşıma kılıfı çok kullanışlı.
15:00 – 3.5 mm standart bütün bağlantıları kullanabilirsiniz.
15:20 – Sesli komut ve müzik oynatma testi.
16:02 – Dizüstü bilgisayara takıyoruz.
16:20 – Kulak içerisinde duruşuna ve kullanımına yakından bakıyoruz.
16:46 – Sonuç değerlendirme: Gümbür gümbür ses veren, bunu kaliteden ödün vermeden yapmayı başaran Resonar, Editör’ün Seçimi ödülü kazanıyor.

Hem oyun, hem de müzik kullanımı için harika bir ses kalitesi sunuyor. Taşınabilirlik, sağlamlık ve kullanım kolaylığı, tasarım açısından da tercih edilecek bir kulaklık. CM Storm Resonar özellikle güçlü ses ve Bass isteyen kullanıcılar için Multiplayer oyunların ötesinde film izlerken, müzik dinlerken, evde, ofiste ya da yolda kullanılabilecek çok işlevli bir kulaklık. Oyunlarda ayak seslerinin ve diğer seslerin yönünü rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bass ve temiz Treble verebiliyor, tizleri yutmuyor, orta frekanslardaki performansı da gayet güzel, gayet dengeli.

Hali hazırda bir kulak içi kulaklık kullanıyorsanız, Resonar’a geçtiğinizde büyük bir fark duyacaksınız. Hatta çok üst düzey oyuncu kulaklıkları haricinde piyasada yaygın bulunan, orta halli büyük kulaklıklardan daha yüksek bir ses, daha iyi bir yalıtım ve ses kalitesi sunuyor. Elbette kulak içi bir kulaklıktan tam boy profesyonel bir stüdyo kulaklığı performansı beklememelisiniz. Aynı şekilde dahili mikrofonu da takım iletişimi, telefon görüşmeleri ve Skype Chat gibi amaçlarla kullanışlı olsa da yayın için yeterli arkaplan ses filtrelemesi sunmuyor. Bu bağlamda hem oyun oynayan, hem müzik dinleyen, güçlü ve temiz sese önem veren, birden çok cihazda tek bir kulaklık kullanmak isteyen kullanıcılar için ideal.

Editörün Seçimi