MSI, GAMING Ailesinde Yeni Teknolojilerini Tanıttı

In Bülten, Haber by Berker Güngör1 Comment

MSI’ın yeni Z97 & X99 GAMING anakartları , gelecek beşinci nesil Intel işlemcilere destek ve USB 3.1 arayüzü ile geliyor.

USB 3.0 arayüzünden iki kat daha hızlı olan USB 3.1, MSI’ın yeni Z97 ve X99 GAMING modelleri ile geliyor. GAMING ailesinin yeni üyeleri olan Z97A GAMING 9 ACK, Z97A GAMING 7, X99A GAMING 9 ACK ve X99A GAMING 7 anakartların tümünde, USB 3.0 ve USB 2.0 ile geriye dönük uyumluluk sunan iki adet Type-A USB 3.1 portu mevcut. USB 3.1 desteğinin yanı sıra tüm Z97A anakartlar yakında çıkacak olan 5.nesil Intel işlemcilerle de uyumlu.

Dünyanın İlk USB 3.1 Type-C konnektörlü anakartı

Yeni MSI Z97A GAMING 6, dünyanın tümleşik USB 3.1 ve Type-C bağlantıya sahip ilk anakartı. USB3.1 veriyolunun performansı ve Type-C bağlantının kolaylığına bir arada sahip olun. USB cihazlarınızı zahmetsizce bağlayabilmeniz için her iki yönde de takılmasını sağlayan bu konnektör ile USB kablonuzu ters takma endişesi de ortadan kalkıyor.

msi-usb

MSI, GAMING SLI köprüsünü duyurdu

MSI, yepyeni bir SLI bridge adaptörünü tanıttı. Bu SLI bridge, 2’li ve aralıklı SLI konfigürasyonlarını destekliyor: 2 adet MSI Twin Frozr V ekran kartı arasına bir slot boşluk bırakarak bağlamaya olanak tanıyor. GAMING amblemi, MSI Gaming App üzerinden LED geriden aydınlatma ile denetlenebiliyor. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen yeni SLI bridge, MSI GAMING ekran kartlarının tasarımını tamamlıyor ve MSI GAMING SLI konfigürasyonları için en ideal bağlantıyı oluşturuyor.

MSI GTX 900 serisi ekran kartları şaşırtmaya devam ediyor

MSI’ın GTX 980, GTX 970 ve GTX 960 GAMING ekran kartları hem soğutma tasarımı, hem performans, hem de fiyat açısından oyuncuları etkilemeye devam ediyor. NVIDIA tabanlı ekran kartlarının 100 milyon adedi aşan satışlarını kutlamak için MSI, sınırlı sayıda ürettiği NVIDIA yeşili ve siyah kasalı, MSI TWIN FROZR V ile gelen GTX 970 GAMING ve GTX 960 GAMING ekran kartlarını duyurdu. Kısa süre önce piyasaya sunulan MSI GTX 960 2GD5T OC ise ince siyah-beyaz tasarımı ile Z97 SLI Krait ve yeni X99S SLI Krait Edition anakartlarla tam görsel uyum sağlıyor.

MSI’dan 3K ve 4K Gaming All-in-One PC’ler

MSI, görüntü teknolojilerinde de yenilikçiliği ciddiye aldığını gösteren bir adım olarak yepyeni 3K ve 4K Gaming All-in-One PC’leri pazara sundu. AG270 2QC 3K, 27” WQHD IPS paneli ve 2560 x 1440 (3K) çözünürlüğü ile standart TN panellerden çok daha iyi bir görüntüleme açısına sahip. Bu geniş ekran, görüntü kalitesini yepyeni bir boyuta taşıyor ve Full HD LCD panellere orana görüntüleri çok daha keskin ve canlı olarak izlemenize olanak tanıyor. AG270, Intel® Core i7 CPU ve güçlü GTX 970M ekran kartının yanında, Yamaha tarafından üretilen hoparlörleri ile PC oyunlarından keyif almanızı sağlıyor.

msi-aio

MSI Gaming 24GE ise MSI’ın Gaming All-in-One PC ailesine kattığı son üye. 2015 bahar aylarında piyasaya çıkacak olan model, bu yılın CES yenilikçilik ödülünün de sahibi. 4K ekranı ve 178˚ geniş görüntüleme açısına ek olarak en yeni GTX900 serisi mobil grafikler ve Intel Core i7-4720HQ işlemci ile donatılan Gaming 24GE, yepyeni Nahimic Audio Enhancer sayesinde güçlü bir ses çıkışına da sahip.

Yeni oyun ürünleri PAX East fuarında görücüye çıkıyor

6-8 Mart tarihleri arasında Boston Convention and Exhibition Center’da düzenlenecek olan PAX East fuarında 4188 no’lu standda ziyaretçiler en iyi oyun çözümlerini görebilecek ve profesyonel e-spor heyecanını MSI’ın sahnesinde deneyimleyebilecekler. Yeni MSI GAMING ürünlerinin tüm etkinlik boyunca sergileneceği fuarda dünyanın entegre mekanik klavyeye sahip ilk oyun laptopu GT80 Titan SLI ve yüksek performanslı adanmış ekran kartına sahip bir gaming docking station ile gelen GS30 Shadow laptop da yer alacak.