HTC’nin Düşen Satışları Hisse Fiyatlarına Yansıdı

In Haber by Muhsin Bayram1 Comment

HTC’nin ekonomik sıkıntıları gittikçe derinleşirken, şirketin umudu yeni One M9 modelinin satış rakamlarına bağlanıyor.

Tayvan merkezli HTC, son açıklanan ekonomik raporlara göre zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz Salı günü şirketin hisselerinde büyük bir düşüş yaşandı. Bunun sebebi olarak ise önceki Pazartesi günü açıklanan ve Şubat ayına oranla satışlarda yaşanan %25’lik düşüş gösteriliyor.

Yayınlanan raporlara göre HTC’nin geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu One M9, şirket yatırımcılarının yılın geri kalanı için duydukları endişeyi dindirmeye yetmedi. Marbo Securities Investment Consulting analisti Chang Chih-cheng’in belirttiği üzere, Şubat ayında yaşanan satış düşüklüğünün resmi olarak yayınlanmasından sonra HTC’nin hisse senetleri ciddi bir düşüşe geçti.

HTC yönetimi ise hisse fiyatlarının Mart ayının ilerleyen günlerinde, yeni One M9 modelinin satışı ile birlikte artacağını belirtti. Mart ortasında Tayvan ve Avustralya, Mart sonunda ise Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmesi beklenen One M9 modeli, MSIC analisti Chang’e göre HTC’nin 2015’in ilk çeyreğindeki finansal hedefine ulaşmasını belki sağlayabilir.