Anasayfa Haber Bülten AOC’nin Ergonomik Bilgisayar Ekranları Bireye Odaklanıyor

AOC’nin Ergonomik Bilgisayar Ekranları Bireye Odaklanıyor

AOC, kullanıcıların ergonomik ihtiyaçlarını ciddiye alıyor ve en düşük fiyatlı ekranlarının bile bu özelliklerin çoğunu taşımasına dikkat ediyor.

Çoğu kişi, yeni monitörünü seçerken çok az faktörü göz önünde bulundurur. Böyle olsa da, yeni nesil ekranlar aslında çok sayıda faydalı özellik sunar: gözlerin yanı sıra, sırtı ve boynu da zararlardan koruyup ek olarak tamamen yeni bir görsel deneyim de sunarlar. Dahası, yeni nesil ekranlar hem üretkenliği hem de konforu geliştirmeye yardımcı da olur. Giderek dijitalleşen bir yaşam tarzının yarattığı zorlukların üstesinden gelen ekran uzmanı AOC, kullanıcıların ihtiyaçlarını son derece ciddiye alıyor ve en düşük fiyatlı ekranlarının bile bu özelliklerin çoğunu taşımasına dikkat ediyor.

Daha ergonomik ve daha sağlıklı

İşverenler, işyerinde ya da home ofiste kullanışlı ergonomik özelliklerin bulunmasını sağlayarak her bir çalışanın en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olabilirler. Bu ergonomik özelliklerin bazıları, üretkenliği en yüksek düzeye çıkarmayı ve yorgunluğu ve rahatsızlığı azaltarak kullanıcıların sağlığını korumayı amaçlar. Bu nedenle, AOC’nin ürettiği pek çok ekran, pivot gibi tam teşekküllü bir ergonomik çokyönlülük sunar. Pivot özelliği, kullanıcının paneli 90° döndürmesini sağlar. Böylece izleyici, ekranı manzara modundan portre moduna kolayca çevirebilir. Ayrıca, bir metin üzerinde çalışırken monitörü portre modunda kullanarak metnin daha geniş bir kısmı görüntülenebilir, böylece metin belgelerinin ya da tabloların içinde görüntü kaydırma ihtiyacı da azaltılır.

Optimal görüntüleme için doğru açıyı elde etmek amacıyla, monitörü sağa sola döndürmek de faydalı olabilir, böylece izleyicinin göz hizası mümkün olduğunca ekrana dik hale getirilebilir. Aynı ekrana bakan çok sayıda kullanıcı için ise, sağa sola döndürme ayarları kullanılarak okunaklılık herkes için artırılabilir – ekip çalışması için mükemmel.

aoc_2436Pwa_2

Son olarak, 130 mm’ye kadar bireysel yükseklik ayarı ise en yüksek konfora ve artan üretkenliğe katkı sağlayan kullanışlı ekran özelliklerinden bir başkasıdır. Kullanıcılar, monitörün yüksekliğini değiştirerek ekranı kendi boylarına, yaptıkları işe ya da bireysel tercihlerine göre mükemmel şekilde ayarlayabilirler. Bu da, boyun, sırt, omuz ağrısının ya da benzer sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Bu ergonomik özellikler, çalışma yeri her kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre kolayca ayarlanabildiği için, masa paylaşılan ortamlarda özellikle kullanışlıdır. Ek olarak, bu ergonomik özelliklerden bazıları meslektaşlara hızlı sunumlar yapmak için ya da evde aile ve arkadaşlarla içerik paylaşmak için özellikle faydalıdır.

Kullanışlı ergonomik avantajlarının yanı sıra, AOC iki ekranına (E2276VWM6 and E2476VWM6), kullanıcı sağlığını düşünen ek bir özellik daha dahil etti: Anti-Blue Light. Bu teknoloji, zararlı mavi ışığı azaltır ve kullanıcıların göz yorgunluğunu engellemeyi amaçlar.

Geliştirilmiş görüntüleme deneyimi

Günümüzün en sofistike ekranları, sunduğu ileri ekran teknolojisi ile hem profesyonellerin, hem de beklentileri yüksek ev kullanıcılarının yüksek standartlarını karşılıyor. 4K-Ultra HD çözünürlük (3840 x 2160) 8.29 milyon piksel ile Full HD panellerin dört katı piksel miktarına sahip. Sonuç olarak 4K, kullanıcıların gerçeğe daha önce hiç olmadığı kadar yakın görüntü elde etmelerini sağlıyor.

Bir monitörün piksel tepki süresi de ultra akıcı görüntüler kadar önemlidir. Tepki süresi ne kadar kısalırsa izleyicinin yaşadığı -ince detayları tanınamayacak şekilde belirsizleştiren- hareket bulanıklığı da o kadar azalır. AOC U2868PQU gibi ekranlar, 5 ms’ten az ideal tepki süresi ile, çalışmak ya da hız dolu aksiyon videolarını izlemek veya oyunların keyfini çıkarmak için mükemmeldir.

Daha fazla üretkenlik için daha büyük ekranlar

Multimedya editörleri, borsa analistleri ya da çoklu görev yürütmeyi seven herhangi bir özel kullanıcı, büyük ekranlı monitörlerin faydalarının farkında. 28 inç ve üzerindeki ekran ölçüleri, farklı pencereler arasındaki bitmek bilmeyen görüntü kaydırmalarının ya da geçişlerin en aza indirgenmesini sağlıyor.

Film ve oyun tutkunları için ise büyük ekranların avantajları açık. “Picture-in-picture” ve “picture-by-picture” özelliklerinin yanı sıra, büyük bir ekranı dörde kadar pencereye bölebilen ve farklı kaynaklardan eşzamanlı olarak görüntü izlemeyi sağlayan AOC’nin yenilikçi Screen+ yazılımı, bu açıdan eşit derecede göze çarpıyor. Böylece, ekran ne kadar büyürse, çoklu görev yürütmeye de o kadar uygun oluyor. Yukarıda belirtilen bütün özellikleri birleştiren AOC monitörlerinin bir örneği AOC U3477PQU – 34 inç ölçüsüyle,ekran üreticisinin şimdiye kadar ürettiği en büyük model.

AOC EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Thomas Schade şunları söyledi: “Müşterilerimiz, full ergonomik esnekliğin, daha büyük ekranların ve göz sağlığını koruyan özelliklerin hepsinin heyecan verici bir eğlence deneyimine, artan üretkenliğe, daha yüksek çalışan memnuniyetine ve daha az yorgunluk ve hastalık sebepli izinlere katkıda bulunduğunu belirtiyor. Ancak bu, insanların ekranlar arasında farklar olduğunu anlamalarını gerektiriyor. Bir başka deyişle, çok iyi bir fiyat-performans oranına sahip bir AOC ekranına yatırım yapmak, aslında her düzeyde yaşam kalitesine yapılan bir yatırım.”