Metal Gear Oyunları Bitmeyecek

In Haber by Berker Güngör1 Comment

Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılacağı haberleri, şirketin Metal Gear serilerini bitireceği anlamına gelmiyor.

Metal Gear serilerinin yaratıcısı olarak ün yapan Hideo Kojima’nın Konami bünyesinden ayrılacağı haberi bir süredir piyasada dolaşıyordu. İşin doğrusu bu ilk değildi, Kojima daha önce de Metal Gear oyunlarını yapmayı bırakacağını bir kaç defa açıklamıştı.

Ancak Kojima bu kez gerçekten ayrılmaya kararlı gibi görünüyor. 1 Eylül 2015 tarihinde resmen çıkacağı duyurulan Metal Gear Solid V: The Phantom Pain sonrasında Kojima’nın Konami bünyesinden çıkacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Nitekim MGS 5’in yapımcıları arasından Kojima’nın adının çıkarılmış olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Ne var ki Konami sırf Kojima ile yolları ayrılıyor diye bu seriyi sona erdirmeyeceğini üstü kapalı da olsa açıkladı. Gelecekte yeni Metal Gear oyunları yapmaya devam edeceklerini açıklayan şirket sözcüleri, açıkça olmasa da yola Kojima olmadan devam edeceklerinin altını çizdiler. Tabii serinin sevenleri içinde Kojima’nın emeği olmayan bir Metal Gear oyununa nasıl tepki verirler, orasını da zaman gösterecek.