Anasayfa Haber Bülten MSI’dan Yeni Mini-PC: Cubi

MSI’dan Yeni Mini-PC: Cubi

MSI, bugüne kadarki en yeni ve en ufak boyutlu mini-PC ürününü duyurdu: MSI Cubi.

Bu ufakcık, havalı ve akıllı masaüstü bilgisayar, hem son kullanıcıların, hem de işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı. Çeşitli Intel işlemcilerle gelen bu taşınabilir PC sayesinde kullanıcılar aynı zamanda birden fazla modüler sabit disk de kullanarak geniş veri depolama avantajlarından yararlanabilirler. Kullanıcılar MSI Cubi’yi, VESA standartlarına uyumlu bir askı aparatı ile duvara asılabilir, ya da HDTV cihazlarına bağlayarak ultra yüksek çözünürlüklü ve yüksek kaliteli içerikleri evlerinin konforunda izleyebilirler.

Ticari uygulamalar için Cubi, Intel vPro teknolojisine sahip. Böylece hem güvenli, hem de kolay yönetilebilir bir çalışma ortamı sunuyor. Harici cihazların bağlanmasına olanak tanıyan birçok porta sahip olan Cubi, düşük hacimli, akıllı işlem yetenekleri için en avantajlı seçim. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile gelen MSI Cubi, 2015 Mart ayı sonunda dünya çapında satışa sunulacak.

0.45 litrelik hacme sahip kasası içinde bir masaüstü bilgisayardan beklediğiniz tüm özellikleri sunabilen Cubi, bir hamburger kutusundan bile daha ufak boyutlara sahip. Yumuşatılmış köşeleri, pürüzsüz yüzeyi, gizlenmiş soğutma ızgaraları ve kolay erişilebilen giriş/çıkışları ile MSI Cubi türünün yalnızca en ufak değil, aynı zamanda en akıllı örneği.

MSI Cubi, Intel’in en yeni Broadwell U 14nm işlemci ailesi ile geliyor. Önceki nesile oranla %30 daha tasarruflu olan bu bilgisayarın toplam enerji tüketimi 15Watt’tan daha düşük. Tümleşik Intel HD grafikleri ile multimedya uygulamalarında mükemmel bir performans sergiliyor.

MSI_Cubi_1

Modüler tasarıma sahip MSI Cubi, daha fazla depolama kapasitesi için ikinci bir 2.5″ HDD ekleme olanağı sunuyor. Kullanıcılar alt kapağı kolayca genişleme modülü ile kolayca değiştirebilir, böylece daha fazla depolama için daha fazla alana sahip olabilirler. Tümleşik mSATA SSD sabit depolama ve ekstra 2.5” HDD ile artık yüksek hızlı veri işleme yeteneklerini geniş veri depolama kapasitesiyle birlikte kullanabilirsiniz.

Intel vPro teknolojisi desteği sayesinde Cubi birçok güvenlik avantajı sunuyor. Sisteminizi uzaktan başlatma ve kullanma gibi özellikleri sayesinde MSI Cubi son derece güvenli bir iş ortağı. MSI Cubi aynı zamanda ultra yüksek çözünürlüklü içeriklere destek veren harika bir HTPC özellikleri taşıyor. Böylece kullanıcılar medya eğlencesini evlerinin konforunda deneyimleyebilirler. Çift görüntü çıkış desteği (HDMI ve miniDisplay portu) sayesinde aynı anda iki görüntü birimini bağlayabilir, ofisteki verimliliğinizi arttırabilirsiniz. MSI Cubi aynı zamanda VESA standardındaki askı aparatları ile de uyumlu. Böylece eğer masanızda bu kadar bile yer yoksa monitörünüzün arkasına bile saklanabilir.

MSI Cubi Teknik Özellikler
İşlemci  Intel® Core™ i5-5200U / Intel® Core™ i3-5005U / Intel® Pentium-3805U / Intel® Celeron-3205U
İşletim Sistemi Windows 8.1
Yongaseti Intel® SoC
Grafikler Entegre Intel® HD Graphics
Bellek 4GB DDR3L 1600, SO-DIMMs x 2 slots / Max. 8GB
HDD  1 ad. mSATA slotu desteği, 1 ad. 2.5” HDD desteği
Kablosuz 802.11 ac + BT4.0 (seçime bağlı)
G/Ç Ön panel: 1 ad. Kulaklık/mikrofon, 2 ad. USB3.0, Arka panel: 2 ad. USB3.0, RJ45 LAN , HDMI, Mini DisplayPort, DC adaptör girişi
Adaptör 65W
Özellikler, ürünün satıldığı bölgelere göre değişiklik gösterebilir.