Angle Snapping Nedir? Video Rehber

Angle Snapping Nedir?

In Makale, Pratik, Video by Ali Güngör11 Comments

Farelerde bulunan Angle Snapping özelliği nedir? Ne işe yarar? Bu video rehberimizde Angle Snapping açık ve kapalı testleri izleyip farkı görebilirsiniz…

Angle Snapping özelliğini elimizdeki bir test örneği üzerinde açık ve kapalı ayarlarla gösteriyoruz. Angle Snapping’in oyunlara ve masaüstü kullanıma etkisini merak ediyorsanız izleyip örnekleri görebilirsiniz.

Genellikle oyuncu farelerinde ya da yüksek DPI’a sahip farelerde yer alan pek çok ayarın yanında yerini alan Angle Snapping yeni bir özellik değil. Ancak ilk Angle Snapping kullanan farelerin pek de iyi bir ünü yoktu. Bunun sebebi bazı oyuncu farelerinin bu özelliği açık şekilde kilitli olarak sunması ve kapatma imkanı vermemesiydi. Mouse Prediction olarak da adlandırılan bu özellik fare hareketlerinin otomatik olarak düzeltilmesi. Elbette bunun dozu ve hassasiyeti çok önemli, zira aşırı düzeltme doğal olmayan ve hissetmeyen bir kontrol mekanizması ile sonuçlanıyor.

Günümüzde farklı oyuncu farelerinde açılabilen, kapatılabilen ve hatta seviyesi ayarlanabilir Angle Snapping seçeneği sunuluyor. Elbette bu özellik oyuncuları ve tasarımcıları farklı şekillerde etkiliyor. Kullanım alanınıza göre değişecektir. Bu özelliği daha önce denemediyseniz ve farenizde varsa, bu videodan sonra deneyip bizimle görüşlerinizi paylaşın. Angle Snapping açık mı, yoksa kapalı mı daha iyi?

İyi seyirler…

Dipnot: Test için bu özelliğin açılıp kapatiılabildiği CM Storm Havoc modelini kullandık. CM Havoc oyuncu faresi incelemesine buradan ulaşabilirsiniz…