Nvidia’nın Yeni Shield 2 Tabletinin Kod Adı Loki!

In Haber, Mobil by Berker GüngörLeave a Comment

Nvidia’nın yeni Tegra işlemcisinin duyurulmasının ardından, Shield mobil oyun platformunun ikincisi de basına sızdı.

Nvidia’nın yeni mobil oyun platformu Shield 2’nin Wi-Fi sertifikalandırma başvurularındaki kayıtları basına sızdı. Şirket içinde bir yan proje olarak başlayan Shield oyun tableti geçtiğimiz yıl kısıtlı bir pazarda da olsa resmen satışa çıkmıştı. Yeni cihazın ise Nvidia’nın en yeni mobil işlemcisi olan Tegra X1 ile donatıldığı fısıldanıyor.

Wi-Fi sertifikasyon başvuru kayıtlarına göre Shield 2’nin kod adı “Loki” olarak geçiyor. Cihazın kablosuz erişim için A, B, G, N ve AC standartlarını da desteklediği görülüyor. Android 5.0 işletim sistemini kullanan Shield 2, büyük ihtimalle Nvidia’nın GRID projesiyle de uyumlu olacak ve uzaktaki sunucu üzerinden oyun oynatabilecek.

Sertifikasyon kayıtlarına göre cihazın bir de LTE yongalı modelinin bulunduğu tahmin ediliyor. Bu model 4G telefon şebekesi üzerinden veri aktarımı yapabilecek kapasitede olacaktır. Nvidia’nın bu yeni mobil oyun platformunu ne zaman ve hangi ülkelerde satışa süreceği ise şimdilik belli değil. Fakat önceliğin ABD pazarına verilmesi çok şaşırtıcı olmayacaktır.

nvidia-shield-2