Sony Bu Yıl Daha Az Telefon Satacak

In Haber by Berker Güngör2 Comments

Sony için üretim yapan Tayvanlı firmalardan gelen bilgiler, şirketin bu yıl biraz daha az telefon çıkaracağını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz mali yılda piyasaya toplam 39,2 milyon adet telefon süren Sony, bu yıl üretimini biraz daha düşürecek gibi görünüyor. Sony için üretim yapan Tayvanlı firmalardan geldiği bildirilen verilere göre, şirketin 2015 mali yılında 38 milyon cihazı piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Sony’nin cep telefonu bölümünü satmaya hazırlandığına dair söylentiler devam ederken, şirketin halen dünya pazarında kaybettiği payın bir kısmını geri alabilmek için farklı fikirler üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Mobil ürün geliştirme bölümünün başındaki isim olan Hidehiko Teshirogi’nin, bizzat üreticilerle fikir alışverişinde bulunmak için Tayvan’ı ziyaret edeceği bildiriliyor.

Tayvan’dan sızan bir başka söylenti ise, Sony’nin yeni bir büyük ekranlı telefon üzerinde çalışmakta olduğu yolunda. Şirketin büyük ekranlı modellere olan ilgiden pay alabilmek için 6 inç ekranlı yeni bir model geliştirdiği söyleniyor. Ancak bu konuyla ilgili başka herhangi bir bilgi mevcut değil.